"Milionerzy". Czy wiesz czym są kataplazmy?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mamo! Tato! Jestem milionerem!
Mamo! Tato! Jestem milionerem!
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Milion na marzenia
Milion na marzenia
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Milionerzy – pytania dla prowadzących
W nowym odcinku programu "Milionerzy" grę rozpoczął nauczyciel Rafał Biliński. Trudność sprawiło mu pytanie o kataplazmy. Uczestnik musiał wykorzystać jedno z dostępnych kół ratunkowych. Czym są kataplazmy i czy zawodnikowi udało się zaznaczyć prawidłową odpowiedź?

"Milionerzy". Czym są kataplazmy?

W 729. odcinku "Milionerów" szansę na wygranie głównej wynikiem eliminacji nagrody otrzymał Rafał Biliński z Wrocławia, który jest elektronikiem, informatykiem i nauczycielem w niepublicznej szkole podstawowej. Jak uczestnik poradził sobie z pytaniami? Przy jednym z nich zawodnik musiał się trochę zastanowić. Oto jak brzmiało:

Kataplazmy:

 • A. Są zawieszone w osoczu krwi
  • B. Przykłada się na skórę
   • C. Mają szeroki kąt widzenia
    • D. To płacz z łkaniem

     "Milionerzy". Kataplazmy - odpowiedź

     Jak uczestnik zareagował po usłyszeniu pytania za 10 tysięcy złotych? Czy wiedział czym są kataplazmy? - To jest słowo, które jest mi znane, to na pewno słyszałem je. Nie będzie to raczej płacz, bo to będą spazmy. Na skórę przykłada się okłady, plastry, co jeszcze? - zastanawiał się zawodnik z Wrocławia.

     - Nazwa zdecydowanie kojarzy się z jakimiś komórkami w organizmie. Wtedy pasowałaby mi odpowiedź A - dodał. Rafał Biliński zdecydował się jednak wykorzystać koło ratunkowe - 50:50. Pozostały mu odpowiedzi B i D. - Skoro wcześniej odrzuciłem płacz jako spazmy to wybierzemy odpowiedź B, definitywnie - stwierdził uczestnik.

     - To poprawna odpowiedź. Te kataplazmy to gorące, wilgotne okłady z papki kartoflanej, kaszy lub siemienia lnianego, dobre w kolce nerkowej i żółciowej - wytłumaczył Hubert Urbański.

     "Milionerzy". Gdzie i kiedy oglądać?

     Wszystkie odcinki "Milionerów" dostępne są na Player.pl. W TVN program można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55.

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

     Zobacz także:

     Autor: Aleksandra Matczuk

     Źródło zdjęcia głównego: x-news

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości