Hiszpańskie zamki kuszą cenami. Są tańsze od polskich mieszkań?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
podroze.gazeta.pl
Hiszpański zamek

Życie w cieplejszym klimacie jest marzeniem wielu Polaków. Okazuje się, że przeprowadzka do południowych krajów Europy powoli zaczyna znajdować się w zasięgu wielu osób, ponieważ ceny tamtejszych nieruchomości zdają się być niższe niż tych w ojczyźnie. Hiszpański portal podzielił się informacją o imponujących zamkach, które właśnie trafiły na sprzedaż. Ile kosztuje twierdza na Półwyspie Iberyjskim?

Hiszpańskie nieruchomości tańsze niż polskie?

Mieszkanie za granicą, w korzystniejszych warunkach pogodowych, jest marzeniem wielu osób. Choć życie w Hiszpanii może wydawać się kosztowne, tamtejsze media zaproponowały pewne rozwiązanie. Hiszpańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zamków opublikowało informację, iż ponad 10 tysięcy budynków tego typu znajduje się na słonecznym południu. Znaczna część z nich nadaje się do zamieszkania, w dodatku – można je kupić w stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jak podał portal idealista.com, który specjalizuje się w hiszpańskich nieruchomościach, niektóre zabytkowe budowle na terenie tego kraju wykorzystywane są dla celów turystycznych, inne - sprzedawane są tym, którzy chcą podołać wymagającym remontom wiekowych murów.

Ile kosztuje hiszpański zamek?

Na rynku średniowiecznych nieruchomości można znaleźć m.in. zamek w Vallfogona, który powstał w XI wieku. Trzypiętrowa twierdza ma 600 metrów powierzchni oraz 1200 metrów kwadratowych ogrodu. Cena tego przybytku to około 3 mln złotych.

Inną atrakcyjną opcją jest wieża Soldevilla z przełomu XI i XII wieku. Pięciopiętrowy zamek zachwyca przestrzenią i klimatem, a można go nabyć za ponad 2 mln złotych. To sprawia, że hiszpański rynek nieruchomości ma wyraźnie konkurencyjne ceny do tych polskich. Jak można wyczytać na stronie domiporta.pl, za czteropokojowe mieszkanie w centrum Warszawy trzeba zapłacić prawie 9 mln złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: podroze.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jeremy Walker/Getty Images