Szef Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił zmiany. Nowa nazwa firmy

Osoba trzymająca telefon w ręku
Facebook zmienia nazwę
Źródło: Moyo Studio/Getty Images
Facebook zmienia nazwę firmy. Mark Zuckerberg wyjaśnił jednak, że nie będzie to miało wpływu na zmianę popularnego serwisu w mediach społecznościowych.

Facebook zmienia nazwę

Szef Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił w czwartek zmianę nazwy spółki na Meta. Należące do koncernu produkty, w tym sam portal Facebook, będą nazywać się tak samo jak dotychczas. Zmianę ogłoszono podczas corocznej konferencji Facebook Connect, poświęconej wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz projektowi "metawersum", nowej postaci internetu w VR. - Chcę, byśmy z czasem byli postrzegani jako firma związana z metawersum - powiedział Zuckerberg. Jak dodał, obecna marka jest zbyt silnie związana z aplikacją Facebook, by odpowiednio odzwierciedlać to, czym zajmuje się firma.

Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?

Co to jest metawersum?

Szef Facebooka Mark Zuckerberg zaprezentował w czwartek wizję "metawersum" - nowego projektu Internetu w połączeniu z wirtualną rzeczywistością. Zuckerberg mówił o wizji metawersum podczas corocznej konferencji Facebook Connect. Szef koncernu stwierdził, że będzie to "następca" mobilnego Internetu. Podczas wystąpienia pokazano, jak ma wyglądać Internet w wirtualnej rzeczywistości. Zuckerberg odbył "spotkanie" ze znajomymi, reprezentowanymi przez trójwymiarowe awatary we wspólnym wirtualnym pokoju stylizowanym na statek kosmiczny. - W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się (...) zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był - powiedział Zuckerberg. Jak przyznał, choć do realizacji tej wizji jeszcze daleka droga, podstawowe części metawersum są już dostępne.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moyo Studio/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości