Materiał promocyjny

W trzy miesiące straciła górne zęby. Dzięki temu zabiegowi ma piękny uśmiech

Aleksandra Andrzejczak w ciągu trzech miesięcy straciła wszystkie górne zęby. Protezy, które miały ułatwić codzienne życie, raniły jej dziąsła i sprawiały ogromny ból. Teraz dzięki pomocy specjalistów z Malo Clinic Warsaw, odzyskała piękny uśmiech. Jaką metodę zastosowali? Jak życie kobiety zmieniło się po zabiegu? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandrę Andrzejczak i dr Annę Grabowską.

Aleksandra Andrzejczak miała piękne zęby, niestety ponad trzy lata temu, z powodu zaniku kości w szczęce, zaczęła mieć z nimi problemy - pewnego ranka po przebudzeniu poczuła ogromny ból. Kiedy dotknęła szczęki, okazało się, że wszystkie górne zęby zaczęły się ruszać. Ola natychmiast udała się do stomatologa, ale on niestety nie potrafił jej pomóc. Poszła więc do następnego dentysty. Ten też rozłożył ręce.

>>> Zobacz także:

Bulimia zniszczyła jej zęby. Po tym zabiegu może się szeroko uśmiechać

Proteza wywoływała u niej stres. Nowe zęby odmieniły jej życie

Miała łamliwe zęby. Przeszła spektakularną metamorfozę

Tak wspomina ten okres:

Chodziłam od lekarza do lekarza, byłam nawet u paradontologa, który powiedział mi, że nic z moimi zębami nie da się zrobić i trzeba je wyrwać.

Gdy zostało jej 6 zębów w górnej szczęce, zdecydowała się na pierwszą protezę na haczykach. Niestety po jej nałożeniu nie czuła się komfortowo. Postanowiła ją więc wymienić na inną. Z nową protezą też miała problem.

Łącznie miałam trzy protezy, których nie mogłam nosić przez rany na dziąsłach i ogromny ból.

- powiedziała.

Braki w uzębieniu sprawiły, że Ola przestała się uśmiechać. Na szczęście na ratunek przyszli jej specjaliści z Malo Clinic Warsaw.

Metoda All-on-4™

Metoda All-on-4™ Malo Clinic Protocol opiera się na wykorzystaniu czterech implantów, które umieszczane są bezpośrednio w kości szczęki. Implanty wykonane są z tytanu, materiału biokompatybilnego – obojętnego dla ludzkiego organizmu. Implanty w sposób trwały integrują się z kością i stanowią idealne rozwiązanie, które może służyć pacjentowi przez dekady. Pojedynczy implant stanowi podstawę dla korony, która zastępuje utracony ząb.

Tymczasowy most z 10 zębami, oparty na czterech implantach instalowany jest już w dniu wykonania zabiegu. Część chirurgiczna zabiegu może trwać zaledwie kilkadziesiąt minut (czas zabiegu zależny jest od stopnia złożoności przypadku). Zabieg ten w 100 proc. przypadków nie wymaga przeszczepu kości, lub innego działania rekonstrukcyjnego w obrębie dolnej lub górnej szczęki. W przypadku pacjentów, u których nastąpił znaczny zanik kości szczęki, implanty zakotwiczane są w kości jarzmowej, która jest częścią czaszki.

Metoda ta pozwala na odbudowę pełnego uzębienia podczas tylko jednego zabiegu. Poza wieloma innymi zaletami All-on-4™ Malo Clinic Protocol pozwala uniknąć bolesnego przeszczepu oraz odbudowy kości. Znacząco skraca czas rekonwalescencji (z kilku, a nawet kilkunastu miesięcy do jednego dnia).

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości