Materiał promocyjny

Skinification gorącym trendem w pielęgnacji. "Zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy"

Skinification – pielęgnacja skóry głowy
Nowy poziom pielęgnacji skóry głowy i włosów
Źródło: Dzień Dobry TVN
Skinification to nowy poziom pielęgnacji skóry głowy i włosów. Na czym polega? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Karoliną Czyżowską, trychologiem i dietetykiem klinicznym.

Skinification – pielęgnacja skóry głowy

To urodowy trend wzbudzający zainteresowanie.

- Skinification, czyli skinifikacja, dotyczy pielęgnacji skóry głowy. Odnosimy się do pielęgnacji włosów poprzez zdrowie naszej skóry głowy. Bo zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy - podkreśliła trycholog Karolina Czyżowska w Dzień Dobry TVN. - Nasza skóra głowy jest jak gleba dla rośliny, czyli włosy będą zdrowo i pięknie rosnąć, jeżeli zadbamy o to podłoże - dodała.

Pielęgnacja skóry głowy - od czego zacząć?

Pielęgnację należy rozpocząć od poznania potrzeb skóry głowy.

- Jeżeli wiemy, czy ona mocno się przetłuszcza, czy może jest skórą suchą, wrażliwą, możemy dobrać odpowiednią pielęgnację. [...] Bardzo ważnym aspektem jest to, żeby nie tylko poznać to, jakie ona ma potrzeby, ale żeby nie popełniać błędów pielęgnacyjnych. Z takich najczęstszych błędów, które widzę u swoich podopiecznych, to zasypianie z mokrymi włosami. To bardzo niekorzystne zjawisko. Cierpli nasza skóra głowy, ale też mikrobiom i włosy, które są dużo bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne - mówiła Karolina Czyżowska.

Jak dodała specjalistka, włosów nie należy myć zbyt gorącą wodą oraz powierzchownie. Jak zatem wygląda odpowiednia pielęgnacja? - Peelingi powinniśmy wykonywać raz w tygodniu lub co 10-14 dni w zależności od potrzeb. Zaczynamy od etapu złuszczania naskórka. Dbamy również o oczyszczanie, czyli odpowiednio dobrany szampon do skóry głowy. Na koniec warto tę rutynę domknąć nawilżaniem skóry głowy (używając specjalistycznych masek, serum nawilżającego) - skwitowała trycholog.

Jakie są najczęstsze problemy, z którymi przychodzą pacjenci? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla