Włosy

Jak zrobić idealny kucyk? Porady stylistki fryzur dla włosów grubych i cienkich

Włosy

Autor:
Berenika
Olesińska
Jak zrobić idealny kucyk?
Jak zrobić idealny kucyk?
wideo 2/6

Wydawałoby się, że kucyk to jedna z najprostszych fryzur, którą może samodzielnie wykonać każda posiadaczka dłuższych włosów. To prawda, jednak należy pamiętać, by umiejętnie dobrać formę tego uczesania do kształtu głowy i nadać tzw. końskiemu ogonowi odpowiednią objętość. Jakie triki sprawdzą się przy pracy z włosami cienkimi, a jakie z włosami grubymi? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym ze stylistką fryzur Agą Koper.

Idealny kucyk - jak zrobić?

Idealny kucyk powinien przede wszystkim podkreślać kształt głowy bądź tuszować jej niedoskonałości. Stworzenie precyzyjnego końskiego ogona może zajmować nawet godzinę, ponieważ ten rodzaj uczesania wymaga dokładności i cierpliwości.

Podstawowymi elementami niezbędnymi do zrobienia nieskazitelnego kucyka są:

  • jego odpowiednie umiejscowienie,
  • dobranie do kształtu głowy,
  • przygotowanie produktów do ujarzmienia włosa i wykończenia fryzury.

Kucyk dla włosów cienkich i grubych - porady stylistki fryzur

Włosy cienkie, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się delikatnością i małą objętością, dlatego podniesienie ich u nasady jest najważniejszą czynnością, którą powinno wykonać się podczas tworzenia idealnego kucyka.

Stylistka fryzur Aga Koper zaprezentowała w studiu Dzień Dobry TVN kilka prostych rozwiązań. Polegają one głównie na przekładaniu końcówek kucyka przez małą przerwę, powstałą na skutek rozdzielnia znajdujących się nad gumką włosów.

Włosy grube powinny być natomiast dokładnie wygładzone i przytrzymane mocną gumką, która udźwignie ich ciężar, ponieważ trwałość fryzury w tym przypadku sprawia najwięcej problemów.

Jak wykonać idealne uczesanie? Zobacz w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości