Dopasowane stylizacje dla mam i córek. "To sposób na zbliżenie się do dzieci"

Autor:
Sabina
Zięba
Dopasowane stylizacje dla mam i córek
Dopasowane stylizacje dla mam i córekDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Wspólne wybieranie podobnego stroju może niezwykle zbliżyć do siebie członków rodziny. Z tego powodu w Dzień Dobry TVN stylistka i projektantka Paulina Mikulska zaprezentowała letnie hity ubraniowe dla mam i córek. Podpowiedziała również, jak dopasować modne stylizacje.

Rodzice zarażają wyczuciem stylu

Moda na to, by matki i córki ubierały się w podobny sposób trwa już od pewnego czasu. Przykładowo - w 2015 roku podczas fashion weeku w Mediolanie zaprezentowano "rodzinną" kolekcję Dolce&Gabbana. Na wybiegu przechadzały się modelki, małe dziewczynki, matki z dziećmi, a także kobiety w ciąży. Projektanci zainspirowali się wówczas włoskim społeczeństwem i tłumaczyli: "Chcieliśmy oddać hołd rodzinie i pokazać, że jest ważna teraz bardziej niż kiedykolwiek". Dziś nadal kobiety często wymieniają się ubraniami ze swoimi córkami, a młode dziewczyny pożyczają od rodzicielek marynarki czy skórzane kurtki.

- To jest bardzo fajny sposób na to, żeby trochę się wyróżnić, ale też żeby zwrócić uwagę, wywołać uśmiech. Wydaje mi się, że takie stylizacje powinny być zarezerwowane na specjalne okazje. Na pewno trzeba w to włożyć dosyć dużo pracy, ale jest to również sposób na fajne spędzenie czasu i zbliżenie się do swojej córki - mówiła Paulina Mikulska w Dzień Dobry TVN.

Podobne stylizacje dla matki i córki

Dopasowanie stylizacji sprawdzi się podczas rodzinnych uroczystości, urodzin, komunii czy wesel. Taki strój będzie prezentował się odświętnie, zwracał uwagę i sprawi, że mama i córka poczują się wyjątkowo. A czym się sugerować przy wyborze podobnych looków? W tym sezonie warto postawić na ubrania w energetyzujących kolorach, ale także w printy zwierzęce, abstrakcyjne czy romantyczne kwiaty.

- Parę lat temu była taka moda, że te dziecięce stylizacje były (...) identyczne, ale uważam, że to było dosyć niekorzystne dla sylwetek, bo wiadomo - mała dziewczynka ma zdecydowanie inną posturę niż jej mama. Wydaje mi się, że najfajniejszym rozwiązaniem jest połączenie tych samych tkanin. (...) To nie zawsze musi być dokładnie ten sam print, ale może być nawiązanie właśnie w kolorze - dodała Paulina Mikulska w naszym programie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości