Pierwszy w Polsce pokaz mody odzieży używanej. Jakob Buczyński zaprezentował niepowtarzalne kreacje

Autor:
Daria
Pacańska
Pierwszy w Polsce pokaz mody odzieży używanej
Pierwszy w Polsce pokaz mody odzieży używanej Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jackob Buczyński zajmuje się projektowaniem upcyklingowym. Tworzy niepowtarzalne ubrania z materiałów, które już kiedyś były użyte. Niedawno zorganizował pokaz swojej najnowszej kolekcji.

Jackob Buczyński o kolekcji ubrań z upcyklingu

Jackob Buczyński tworzy unikatowe ubrania z odzieży z drugiego obiegu. Niedawno powstała kolekcja to wynik jego współpracy z sortownią odzieży z odzysku.

- Materiał pobrałem z największej sortowni w Europie, która mieści się w Skarżysko-Kamiennej. Nasza współpraca zaczęła się rok temu na planie "Top model", także TVN łączy ludzi. Pojechałem, zobaczyłem jak sortowane jest 350 ton dziennie odzieży używanej. Są to ilości ogromne - powiedział Jackob Buczyński

Ubrania te pochodzą z 60 tysięcy kontenerów, które możemy zobaczyć na ulicach polskich miast. Kiedy odzież trafi do sortowni, jest odpowiednio segregowana i przekazywana do dalszego użycia.

Jackob Buczyński - projekty

Jackob Buczyński tworzy kurtki, sukienki i inne części garderoby, w których splatają się różne historie materiałów.

- Ta kolekcja jest też takim podsumowaniem mojej pięcioletniej działalności w branży drugiego obiegu. Ja zaczynałem od kurtek z frędzlami, robiąc później aplikacje na kurtkach z tyłu. Przez te pięć lat nauczyłem się wielu autorskich wzorów i te 20 looków, które możecie obejrzeć w całości na moim Instagramie to jest podsumowanie tego, czego się nauczyłem - podkreślił Buczyński.

Pierwszy pokaz Jackoba Buczyńskiego odbył się właśnie w sortowni, z której pochodzą materiały używane wykorzystane w tych projektach.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości