Szczotkowanie ciała na sucho. Jak prawidłowo wykonać taki masaż?

Słyszeliście o szczotkowaniu ciała? Ten prosty zabieg możemy przeprowadzić samodzielnie w domowym zaciszu każdego dnia. Jakie korzyści daje taki masaż? O tym opowiedziała nam kosmetolog Izabella Jabłońska. Specjalistka pokazała w naszym programie, jak prawidłowo wykonywać zabieg oraz zdradziła, jaką szczotkę warto kupić.

Szczotkowanie ciała - po co?

Szczotkowanie ciała daje wiele efektów. Pierwszy z nich to naturalny peeling. Nasza specjalistka zdradziła, że podczas zabiegu usuwamy zewnętrzną nadbudowaną warstwę rogową naszego naskórka, dzięki czemu aplikując po kąpieli balsamy bądź kremy, wchłaniają się one o wiele lepiej i dają nam lepsze rezultaty.

Masaż szczotką pobudza także do pracy układ limfatyczny, a tym samym pomaga usunąć z ciała toksyny, poprawia on również krążenie krwi i dostarcza tlen do wszystkich narządów. Ponadto szczotkowanie ciała pomaga w walce z cellulitem oraz doskonale radzi sobie z wrastającymi włoskami, oraz szorstkimi łokciami, pośladkami czy ramionami. Zabieg wykonywany rano potrafi skutecznie nas pobudzić, a ten wieczorny odpręża i wycisza.

Jak prawidłowo szczotkować ciało?

Według naszej specjalistki zabieg powinniśmy wykonywać codziennie rano lub wieczorem od 5 do 15 minut. Najlepszą opcją jest szczotkowanie ciała na sucho tuż przed prysznicem. Izabella dodała jednak, że ze względu na szorstkie szczotki początkowo możemy masować ciało na mokro, by zniwelować dyskomfort.

Szczotkowanie na początku jest nieprzyjemne, szczotki są ostre i szorują skórę, przez co daje to dyskomfort. Moim pacjentkom polecam, aby rozpoczęły od szczotkowania delikatniejszymi szczotkami bądź zaczęły od szczotkowania na mokro

– powiedziała Izabella.

Jak wykonywać masaż krok po kroku? Zabieg zawsze zaczynamy od dolnych partii ciała, wykonując proste ruchu w kierunku serca.

Wykonujemy je zgodnie z przepływem naczyń limfatycznych i doprowadzamy wszystko w kierunku serca. Do piersiowego układu limfatycznego

– dodała.

Przeciwskazania do zabiegu

Chociaż domowy zabieg to wiele korzyści dla naszej skóry i nie tylko, istnieją czynniki, które wykluczają jego przeprowadzenie. Przeciwskazaniami do szczotkowania skóry są zakażenia wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, rany, łuszczyca, skóra atopowa, żylaki.

Jeśli mamy trądzik aktywny na dekolcie lub plecach, podczas masażu omijamy te miejsca

– powiedziała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Restauracje i bary zamknięte po 22? Taką decyzję rozważają Ministerstwo Zdrowia i Kancelaria Premiera RP

11-latka pobiła rekord w biegu na 60 m sprzed 26 lat. "Czasem, który osiągnęła, wygrałaby ze starszym rocznikiem"

Nowy pakiet obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia: "Ogłaszamy politykę zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad"

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości