Pielęgnacja twarzy i ciała

Masz suche i popękane pięty? Prosty trik rozwiąże ten problem. Bez tarki i pumeksu

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
medonet.pl
osoba, która moczy stopy

Suche i popękane pięty to problem, z którym boryka się bardzo dużo kobiet. Większość z nich, aby móc latem założyć odkryte buty korzysta z profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Tymczasem, równie skuteczną procedurę można wykonać samemu w domowym zaciszu. Do jej przeprowadzenia będzie potrzebny popularny lek, który większość z nas ma w domach. O jaki środek chodzi i jak z jego pomocą przywrócić stopom piękny wygląd?

Dlaczego pięty są suche i pękają?

Skóra na piętach jest dwa razy grubsza od tej na innych częściach ludzkiego ciała. Do tego nie ma gruczołów potowych, które mogłyby zapewnić jej prawidłowe nawilżenie. Jego brak sprzyja też szybszemu rogowaceniu naskórka. To wszystko sprawia, że skóra na piętach jest nie tylko wysuszona, ale także pęka. Takie rany są bolesne i mogą utrudniać chodzenie.

Zdrowe stopy

Henryk Wielki - biega po złamaniu kręgosłupa
Henryk Wielki - biega po złamaniu kręgosłupaDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Co można z tym zrobić? Sposobów jest kilka. Można skorzystać z pomocy kosmetyczki i specjalistycznych zabiegów, które oferują. Innym rozwiązaniem będzie regularne smarowanie pięt kremami do stóp z mocznikiem lub kwasem salicylowym. Ulgę popękanym i suchym piętom przyniesie też prosta do przygotowania mikstura na bazie aspiryny. Zawarty w tym popularnym leku przeciwbólowym kwas acetylosalicylowy zmiękcza skórę na piętach i zapobiega jej pękaniu. Trzeba jednak pamiętać, że mieszanki nie można nakładać na skórę, gdy są na niej otwarte rany.

Mikstura z aspiryny na pięty poprawia wygląd pięt?

Do przygotowania takiej mikstury - poza aspiryną - potrzebny będzie spirytus salicylowy (oba produkty można dostać od ręki w każdej aptece, zapłacimy za nie w sumie ok. 10 złotych). W miseczce rozgniatamy dwie tabletki aspiryny. Następnie dodajemy do nich 100 mililitrów spirytusu salicylowego. Dokładnie mieszamy, aby wszystkie składniki dobrze się ze sobą połączyły.

Gotowy preparat przekładamy do słoika lub innego zamykanego pojemniczka i odstawiamy na trzy dni. Po tym czasie moczymy w preparacie wacik lub gazę, przykładamy do pięty. Można je przymocować plastrem, bandażem lub folią spożywczą.

Opatrunek najlepiej założyć wieczorem i zostawić na całą noc. Następnego dnia po zdjęciu okładu - stopy trzeba dokładnie umyć ciepłą wodą z mydłem.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: medonet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości