Pielęgnacja twarzy i ciała

Kalkulator Opalania - dowiedz się, ile czasu możesz bezpiecznie spędzić na słońcu

Pielęgnacja twarzy i ciała

Kobieta w żółtym bikini kremuje skórę.

Lubisz się opalać, ale jednocześnie obawiasz się o swoją skórę? Wszystko jest dla ludzi, jednak krem z filtrem, nakrycie głowy i umiar to podstawa. Teraz dzięki specjalnemu kalkulatorowi obliczysz, jak długo można cieszyć się słońcem, by sobie nie zrobić krzywdy oraz jaki filtr wybrać.

Bezpieczne opalanie

W sezonie wakacyjnym większość z nas marzy o złocistej skórze muśniętej słońcem. Z chęcią rozkładamy się na plaży, nad jeziorem czy w parkach i wystawiamy ciało na działanie promieni słonecznych. Niestety zbyt intensywne opalanie może nam zaszkodzić. Nie tylko przyśpiesza starzenie się skóry, ale również prowadzić może do groźnych chorób, m.in. czerniaka. Jak więc robić to bezpiecznie?

Przede wszystkim już przed wyjściem z domu warto posmarować się kremem z filtrem. Co więcej, do torby nie zapomnijcie zapakować także sporej ilości wody oraz nakrycia na głowę.

Kwestią sporną wciąż pozostaje czas spędzany na świeżym powietrzu. Na polskich plażach często zauważyć możemy rodziny, które wraz z dziećmi potrafią przesiedzieć przy brzegu dosłownie cały dzień. Choć kopanie w piachu i kąpiele w morzu to dla maluchów wielka atrakcja, nie warto ryzykować poparzeniami czy zaczerwienioną i podrażnioną skórą. Teraz z pomocą przychodzi Kalkulator Opalania. Narzędzie to nie tylko wyliczy nam bezpieczny czas kąpieli słonecznej, ale także doradzi, jak wysoki filtr stosować w danym dniu.

Kalkulator Opalania – co to jest?

Kalkulator opalania to narzędzie, które na podstawie kilku informacji jest w stanie określić przybliżony czas, jaki możemy spędzić bezpiecznie na słońcu. Obliczenia wykonywane są na podstawie podanych przez nas parametrów. Wystarczy zaznaczyć intensywności światła i fototyp naszej skóry, określić, jakiego kremu z filtrem używamy, a także dodać kilka innych danych, by poznać optymalny zakres czasowy. Co więcej, narzędzie działa także w drugą stronę. Po zaznaczeniu przewidywanego czasu, jaki chcemy spędzić na świeżym powietrzu, aplikacja jest w stanie zasugerować nam odpowiedni filtr, który odpowiednio zabezpieczy naszą skórę.

Kalkulator opalania to narzędzie krakowskiego start-upu (Omni Calculator), który powstał we współpracy z lek. Małgorzatą Koperską.

Jaki krem z filtrem wybrać? Zobacz wideo:

Zobacz także:

Wakacyjny romans - kiedy ma szansę przerodzić się w trwały związek? "Urlop sprzyja rozhamowaniu emocjonalnemu"

Co pić w czasie upałów? Te napoje nie tylko nawadniają, ale także wspomagają odchudzanie

Jak wiązać pareo? Najlepsze sposoby na wykorzystanie chusty plażowej

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Tom Merton/ Getty Images

Pozostałe wiadomości