Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak utrzymać piękną opaleniznę przez cały rok? Ten trik podbija TikToka

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Dominika
Czerniszewska
PhotoAlto/Frederic Cirou/Getty ImagesOpalenizna

Wiele osób chciałoby cieszyć się piękną opalenizną przez cały rok. Jedna z TikTokerek znalazła na to naturalny sposób. Wprowadziła do swojej diety dwa produkty, które zdecydowanie poprawiły kondycję jej skóry.

TikTok to nie tylko baza zabawnych filmików czy kulinarnych trików, ale odnajdziemy na nim wiele urodowych porad. Internautki chętnie dzielą się tam domowymi sposobami na zadbaną cerę, pielęgnację włosów czy modny manicure. Natomiast jedna z nich zdradziła swój patent na utrzymanie opalenizny przez cały rok.

Trik z TikToka na opaleniznę przez cały rok

Najczęściej po zakończonym urlopie możemy cieszyć się piękną opalenizną zaledwie przez kilka tygodni. Natomiast użytkowniczka TikToka "Ranyane Melo" wprowadziła do swojej diety dużą ilość marchewek oraz mango. Choć nie jest to nic nadzwyczajnego, bo od lat się powtarza, że owoce i warzywa, które zawierają beta-karoten, poprawiają kondycję skórę, to TikTokerka sama się o tym przekonała.

Spożywanie mango i marchewki w istocie sprawiło, że cieszy się piękną i brzoskwiniową barwą cery. Dzięki temu nawet jesienno-zimową porą można mieć ciało "muśnięte słońcem". Ta metoda jest o niebo lepsza od korzystania z solarium, które może wyrządzić wiele szkód oraz samoopalacza pozostawiającego często nieestetyczny smugi.

Marchew i mango - dlaczego warto spożywać?

Wprowadzenie mango i marchwi do diety sprawi, że nie tylko nasza skóra będzie ładniejsza, ale też dostarczymy organizmowi cennych składników. Stwierdzono, że mango wspomaga walkę z rakiem piersi i okrężnicy, a także zaleca się je osobom, które posiadają problemy ze wzrokiem. Owoc ten jest źródłem wielu witamin, m.in.: A, C, E, B, składników mineralnych oraz polifenoli. Z kolei marchew to kopalnia witaminy A i beta-karotenu. Nie bez przyczyny podaje się ją dzieciom od najmłodszych lat.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Zbadaj skórę po lecie

Zbadaj o skórę po lecie
Zbadaj o skórę po lecie
Dzień Dobry TVN

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: PhotoAlto/Frederic Cirou/Getty Images

Pozostałe wiadomości