Męska koszula w damskich stylizacjach. Jak ją nosić?

Autor:
Milena
Jaworska
Męska koszula w damskich stylizacjach

O tym, że kobiety chętnie zakładają męskie koszule nie trzeba nikogo przekonywać. W studiu Dzień Dobry TVN stylistka Ewelina Rydzyńska, tłumaczyła, skąd wziął się ten trend, jak wykorzystywać go w codziennych stylizacjach i dlaczego moda oversize'owa jest potrzebna. Jak stworzyć stylizację z pomocą ubrań wyciągniętych z szafy partnera?

Trend na męskie koszule - skąd się wziął?

Moda na noszenie części męskiej garderoby przywodzi na myśl jedynie sceny z komedii romantycznych. Trend korzystania z męskich bluz, koszul czy spodni staje się coraz bardziej powszechny. Czy to kwestia ceny, bo jak przyznaje stylistka, ubrania przeznaczone dla płci pięknej są zwykle ok. 30% droższe niż te tworzone dla mężczyzn, czy coś innego kieruje kobietami.

- Tak naprawdę nie wszystkie kobiety lubią i rozumieją ten trend. Ubrania odzwierciedlają naszą osobowość, nasz temperament i nasz charakter. Są kobiety, które po prostu używają narzędzi w postaci ubrań, bo czują w sobie taki pierwiastek kobiecy, ale są też takie kobiety, które czują w sobie tę charyzmę, siłę i dla nich ubiór jest odzwierciedleniem tego, co jest w nich. Ale wracając do tych trendów i męskich rzeczy, to fajnie, że one się pojawiły i możemy z nich korzystać. To nie jest też nowość. Nie wiem, czy pamiętacie, 15 lat temu Katie Holmes pojawiła się w spodniach Toma Cruise'a na ulicy w Nowym Jorku i stworzyła boyfriend jeans - zauważyła w programie Ewelina Rydzyńska.

Męskie koszule - jak je nosić?

Komponowanie stylizacji jest wyzwaniem dla wielu kobiet, szczególnie jeśli chcą wyjść z domu w ubraniach wyciągniętych z szafy swojego partnera, brata czy taty. Jak można je wykorzystać, by wyglądać dobrze?

- Męskie koszule są łatwe do okiełznania, ale nie dla wszystkich kobiet, dlatego przygotowałam trzy stylizacje. Pierwsza: mamy białą koszulę oversize'ową - klasyk. Trzeba też powiedzieć o tym, że mamy różne fasony męskich koszul. Są taliowane, możemy je spokojnie nosić i nie będą wyglądały przysadziście, ale są też takie, które mają kształt tzn. regular i wtedy musimy już pokombinować - powiedziała stylistka. - W pierwszej stylizacji mamy męską marynarkę, a z kolei druga stylizacja jest już bardziej kobieca, zamiast spodni mamy tu minispódniczkę, oversize'ową koszulę i na to sweterek oraz wysokie buty. Trzecia stylizacja i tutaj fajny element - męska kamizelka. To jest też taki duży come back. Można ją nosić z marynarką, ale świetnie będzie wyglądała też do eleganckich spodni z wysokim stanem, założona zupełnie na gołe ciało albo na fajne koronkowe body w opcji wieczorowej.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości