Makijaż

Jak regulować brwi, by dodawały urody i podkreślały spojrzenie?

Makijaż

Autor:
Adrian
Adamczyk
Kobieta przed lustrem, która dba o swoje brwi

Regulacja brwi to zabieg, który można wykonać samemu w domu. Wystarczy poznać kilka technik i wskazówek, które pomogą zrobić to jak najdokładniej i najmniej boleśnie. Pierwszą regulację warto wykonać u kosmetyczki, tak by później regularną pielęgnacją łatwo było podtrzymywać jej efekty.

Jak regulować brwi to pytanie, które dotyczy nie tylko kobiet. Mężczyźni o bujnych i niesfornych brwiach również podejmują kroki by je ujarzmić. Ważne, by odpowiednio się do zabiegu przygotować i nie popełniać błędów, które będą mieć wpływ na efekt końcowy.

Jak przygotować się do regulacji brwi? 

Jeśli chodzi o to, jak przygotować się do regulacji brwi, przede wszystkim należy nakreślić linie, według których będziemy regulować brwi. Zapewni to nadanie im odpowiedniego kształtu i ułatwi samą regulację. Na początku trzeba zaznaczyć początek brwi. Można to zrobić za pomocą pęsety, którą trzeba odwrócić do góry nogami i przytrzymać pionowo wzdłuż nosa. W ten sposób wyznaczamy początek brwi, znajdujący się w punkcie, w którym pęseta przecina brwi. Punkt początkowy warto zaznaczyć kredką do oczu, rysując pionową kreskę. Dzięki temu będzie można usunąć wszystkie włoski znajdujące się między nasadą a wyznaczona linią. Następny krok to wyznaczenie końca brwi. Pęsetę trzeba ustawić pod kątem, aby szczypce pęsety znajdowały się poniżej płatka nosa. Jej drugi koniec wyznaczy miejsce, w którym brew powinna się kończyć. Będzie to zewnętrzny kącik oka. 

Kolejny krok to zaznaczenie dolnej linii brwi. Rozpoczynając od najszerszej części brwi, kredką do oczu szkicujemy linię wzdłuż dolnej krawędzi brwi. Będzie to linia graniczna, wyznaczająca dolny kształt łuku brwiowego. W zależności od kształtu twarzy, powinna być prosta lub lekko wygięta. Następnie trzeba wymodelować górny łuk brwiowy. Pęseta poprowadzona powinna być przez środek źrenicy, dzięki temu wskaże miejsce wygięcia łuku brwiowego. Powinien on leżeć na prawo od źrenicy. Punkt ten trzeba zaznaczyć kredką do oczu, następnie usunąć rosnące poniżej włoski. Wykonując te czynności krok po kroku, można zacząć regulować brwi. 

Jak regulować brwi? 

  • Najpopularniejsza metoda regulacji brwi to użycie pęsety. Po nakreśleniu kształtu brwi kredką trzeba wyrywać włoski, najlepiej szybkimi ruchami, tak by ograniczyć ból. Dobrym pomysłem jest wieczorne regulowanie brwi, dzięki temu zaczerwienienie zejdzie podczas snu. Inny pomysł na złagodzenie zaczerwienienia, jak i bólu po regulacji, to przyłożenie kostek lodu do brwi. Pomogą one złagodzić ból i przyspieszą zniknięcie czerwonych śladów. Włoski powinny być wyrywane zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nigdy pod włos. W efekcie otrzymamy brwi wyregulowane w ten sam sposób - powinny one wyglądać identycznie.
  • Inna metoda regulacji brwi to nitkowanie, czyli wyrywanie włosków za pomocą nici zawiązanej w pętlę i skrzyżowanej w połowie. Ważne, by nić była odpowiednio spleciona i nie rozplątała się w trakcie regulacji. Metoda ta polecana jest w szczególności osobom o wrażliwej i naczynkowej cerze. Podrażnienia po tym zabiegu są znacznie mniejsza niż na przykład po woskowej regulacji brwi. Inna zaleta tej metody to usunięcie nawet krótkich trudnych do złapania pęsetą brwi. To jak regulować brwi nitką, nie dla wszystkich jest łatwe i zrozumiałe. Na szczęście zabieg ten można wykonać w prawie każdym salonie kosmetycznym.
  • Usuwanie włosków za pomocą wosku. Ta metoda jest nieco trudniejsza w zastosowaniu niż standardowa depilacja woskiem, ponieważ wymaga posiadania malutkich plasterków i dbania o to, by nie usunąć "hurtem" nieodpowiednich włosków. Metoda ta jest dość bolesna, ale za to skuteczna - usuwa również krótkie włoski.
  • Regulacja brwi trymerem. Ta metoda szczególnie polecana jest mężczyznom, gdyż radzi sobie z bujnymi, krzaczastymi brwiami. Trymery to malutkie, odpowiednio wykonane golarki do brwi. Nie służą do golenia całych brwi, a jedynie do poprawek ich kształtu lub szybkiego pozbycia się kilku włosków bez konieczności ich wyrywania. Można nimi wyregulować kształt łuku brwiowego, czy wyrwać kilka niechcianych włosków. Jeśli za ich pomocą regulujemy długość włosków, trzeba się liczyć, że po obcięciu będą dość ostre w dotyku.

Jak widać, istnieje wiele metod regulacji brwi, które można wykonać samemu w domu. Nie są one skomplikowane, jednakże jak w każdej czynności manualnej, praktyka czyni mistrza. Warto ćwiczyć, ale w swoich próbach być jak najbardziej ostrożnym. Jeśli regulowanie brwi wpędza nas w stres i wiemy, że ból sprawia nam kłopoty w osiągnięciu odpowiednich efektów, warto udać się do kosmetyczki. Zabieg regulowania brwi niestety zawsze jest bolesny. Łatwiej go jednak znieść, będąc w rękach specjalisty, niż stresując się tym, czy poprawnie go wykonujemy. 

Zobacz wideo: Rzęsy i brwi – codzienna pielęgnacja

Zobacz także:

Jaki produkt najlepiej wybrać do makijażu brwi? "Panie się gubią w tym wszystkim"

Idealny kształt brwi. Jak go nadać? Porady makijażystki

Jak wykonać idealny makijaż brwi? Poznaj niezawodne sposoby Marty Gąski: "Im mocniej malujemy, tym starzej wyglądamy"

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego:  Christopher Robbins/Getty Images

Pozostałe wiadomości