Makijaż

Jaki produkt najlepiej wybrać do makijażu brwi? "Panie się gubią w tym wszystkim"

Makijaż

Podkreślone brwi to trend w makijażu, który rządzi od wielu sezonów. Warto jednak uważać, by efekt nie był przerysowany i wyglądał naturalnie. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała makijażystka, Marta Gąska.

Produkty kosmetyczne do brwi

Wyrysowane brwi nadają spojrzeniu głębi, a twarzy charakteru. Należy jednak umiejętnie je podkreślić. Kobiety często źle dobierają kolor kosmetyku, bądź nieprawidłowo go używają, przez co brwi są zbyt ciemne i nas postarzają.

- Brwi są ciężkim tematem. (...) Panie się po prostu gubią w tym wszystkim - stwierdziła w Dzień Dobry TVN Marta Gąska.

Klientki przytłacza ilość dostępnych kosmetyków do podkreślania brwi. W drogeriach można kupić ciągnące się żele woskowe, żele koloryzujące, markery, cienie, kredki czy nawet pomady w słoiczku. Jaka jest podstawowa zasada?

- Pamiętajcie, że wybieramy chłodne odcienie. Brwi nie występują w ciepłym kolorze.(...) Dostosowujemy kolor produktu do koloru brwi. Jeśli jesteśmy jasną blondynką i mamy jaśniejsze brwi, to wybieramy jaśniejszy produkt - tłumaczyła specjalistka.

Jak najłatwiej podkreślić brwi?

Makijażystka podpowiedziała, że idealnym produktem do podkreślenia brwi jest kredka woskowa. Sprawia ona, że makijaż wygląda niezwykle naturalnie i z klasą.

- Kredki woskowe mają to do siebie, że są miękkie i możemy je wyczesać - podpowiedziała Marta Gąska.

Jak najprościej wykonać makijaż brwi?

  1. 1Należy przeczesać brwi grzebyczkiem i ułożyć włoski.
  2. 2Ściętą końcówką kredki wyrysowujemy od dołu linię, by makijaż wyglądał starannie i naturalnie.
  3. 3Podciągamy makijaż do góry, by brwi wyglądały na szersze.
  4. 4Dociągamy końcówkę brwi, która musi być ładnie przeciągnięta.
  5. 5Na końcu ważne jest, by narysowaną brew rozczesać, ponieważ wyczesana kredka daje naturalny wygląd. W efekcie są zaznaczone i podkreślone, ale nie za mocne.

- Tylko pamiętajcie drogie panie, że musi być odrobina podkładu albo korektora. Nie możemy malować po skórze, bo będzie wam się produkt rozmazywał - dodała ekspertka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości