Makijaż

Idealny kształt brwi. Jak go nadać? Porady makijażystki

Makijaż

Aktualizacja:

-Brwi są jak rama obrazu. Muszą być pięknie narysowane, ale nie przerysowane – powtarza Marta Gąska. Makijażystka pokazała nam krok po kroku, czego użyć, by idealnie wystylizować łuki brwiowe i tym samym podkreślić piękno oczu.

Jak nadać brwiom idealny kształt?

Marta Gąska zanim przystąpiła do stylizowania oprawy oczu, opowiedziała nam o najnowszym trendzie – laminacji brwi. Zabieg ten sprawia, że są lekko nastroszone. Laminacja jest trwałą stylizacją. Makijażystka pokazała, jak osiągnąć podobny, ale krótkotrwały efekt za pomocą akcesoriów do stylizacji.

Laminacja brwi krok po kroku

By nadać łukom idealny, wyczesany ku górze kształt, będziemy potrzebować szczoteczki i mydełka do brwi.

Należy rozpocząć od rozczesania. Marta Gąska podpowiada, by układać je do góry.

Mydełko jest dość sztywnym produktem, brwi zaczynają od razu ładnie sterczeć i są przyklejone do skóry. To jest efekt, o który nam chodzi

- podkreśla makijażystka

Drugim krokiem jest koloryzujący wosk. Przy pomocy cienkiego pędzelka Marta domalowała brakujące włoski i nadała im ostateczny kształt.

Zbyt jasne brwi

Częstym problemem dojrzałych kobiet są blade i słabe brwi. By osiągnąć naturalny efekt, nie należy przesadzić z kosmetykami do ich stylizacji.

Jeżeli mamy ładnie zarysowany łuk, te włoski są, ale blade i niepoukładane, to nie rysujmy ich na grubo i zbyt dokładnie, bo będzie to wyglądało za ciężko

- radzi Marta Gąska.

Najprostszym sposobem na podkreślenie brwi są żele koloryzujące w pędzelku. Ważne jest, by odpowiednio dobrać barwę.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości