Koniec mody na przerysowane usta. Czy czeka nas powrót do naturalności?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Moda na naturalne usta
Moda na naturalne usta Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Nadmierne powiększanie ust może sprawić, że będą prezentowały się nieestetycznie. Okazuje się, że coraz więcej pacjentów stawia na naturalny efekt. Jak go osiągnąć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała specjalistka medycyny estetycznej dr Jolanta Wypler.

Moda na naturalne usta

Trendy w modzie i urodzie zmieniają się w dość szybkim tempie. To, co było na topie, nagle odchodzi do lamusa. Tak właśnie stało się w przypadku zbytnio, czasem wręcz nienaturalnie powiększonych ust. W studiu Dzień Dobry TVN specjalistka medycyny estetycznej dr Jolanta Wypler opowiedziała widzom, dlaczego natura znów powraca do łask.

- Koniec z taką nadmiarowością, przesytem, bardziej idziemy w naturalność. W ogóle w medycynie nie powinno być mody. Ona może być w makijażach, w ubieraniu się, ale jeśli chodzi o medycynę estetyczną, w mojej 15-letniej praktyce starałam się nie podlegać wszelkim modom, [...] najważniejsze było bezpieczeństwo u pacjentów - tłumaczyła.

Naturalność znów w jest trendy

Ekspertka zaznaczyła, że zawsze można pozbyć się nadmiaru kwasu hialuronowego i odwrócić efekt "przerysowania". - Preparat utrzymuje się średnio około roku, potem delikatnie z miesiąca na miesiąc te usta się zmniejszają - opowiadała.

Często bywa też tak, że gdy pacjent przyzwyczai się do nowego wyglądu ust, już po 2-3 miesiącach znów chce je powiększyć. - To lekarz ma powiedzieć "stop", ma postawić granicę i czuwać nad bezpieczeństwem - podkreśliła.

W jaki sposób powiększać usta, by osiągnąć naturalny, zmysłowy efekt? - To kwestia techniki, preparatu, którego użyjemy i przede wszystkim jego ilości - wyjaśniła dr Jolanta Wypler. - Ciągłe dokładanie preparatu w usta powoduje, że on migruje nam poza obręb czerwieni wargowej do tzw. wargi białej, wtedy widzimy taki nieestetyczny wałek - zaznaczyła.

- Co jakiś czas dobrze jest podać enzym hialuronidazy w usta, żeby je tak doczyścić - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości