Sen o pożarze domu, lasu czy samochodu. Jak interpretuje go sennik?

pożar, dom
Michael Blann/Getty Images
Sen o pożarze według sennika często uważany jest za symbol niebezpieczeństwa, zarówno w fizycznym, jak i w emocjonalnym znaczeniu. Niekiedy zwiastuje, że w twoim najbliższym otoczeniu przebywa osoba w potrzebie.

Pożar, szczególnie ten o jasnych płomieniach, bywa zapowiedzią szczęśliwej przyszłości. Z kolei pożar lasu widziany we śnie ma związek z twoimi instynktami oraz często silnymi, ukrytymi emocjami. Jak jeszcze sennik interpretuje sen o pożarze?

Sen o pożarze - kiedy jest pozytywną wróżbą?

Według sennika sen o pożarze bywa pozytywną wróżbą, kiedy płomienie obejmują stodołę. Najczęściej oznacza bowiem poprawę sytuacji materialnej. Może to być otrzymanie premii, awansu czy nawet spadku, zmiana pracy na lepiej płatną lub wygrana na loterii.

Dobry omen to również sen o ratowaniu kogoś z pożaru. Zazwyczaj według sennika oznacza on bowiem pozytywne zmiany w życiu, zarówno zawodowym, jak i osobistym. Rozejrzyj się uważnie dookoła, a być może dostrzeżesz swoją szansę.

Wbrew pozorom pozytywne znaczenie może mieć sen, w którym wzniecasz pożar. Jest to bowiem symbol pogodzenia się z problemami i ich zaakceptowania, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie przejść nawet przez trudniejsze chwile w życiu. Również sen o pożarze o jasnych płomieniach to wyjątkowo pomyślny omen. Oznacza bowiem mnóstwo szczęścia w nadchodzącym czasie. Wszystkie sprawy powinny ułożyć się po twojej myśli, nie bój się więc działać.

Pozytywne znaczenie ma sen o gaszeniu ognia piaskiem bądź ziemią. Jest to bowiem symbol otrzymania zadośćuczynienia za doznane krzywdy, w tym również pieniężnego. Jeśli w ostatnim czasie doświadczyłeś nieprzyjemności, już wkrótce powinieneś uzyskać rekompensatę. Samo gaszenie pożaru niekiedy interpretowane jest jako zapowiedź otrzymania pomocy od bliskiej osoby.

Sen o pożarze jako ostrzeżenie

Bardzo często sny o pożarze traktowane są przez sennik jako przestroga. W najbliższej przyszłości możesz napotkać wiele problemów, dlatego warto zachować wyjątkową ostrożność i raczej unikać ryzyka.

Pożar twojego domu według sennika może być zarówno zwiastunem grożącego ci lub twoim bliskim niebezpieczeństwa, jak i sygnałem o pogorszeniu się stosunków rodzinnych. Dlatego warto zadbać o nie zawczasu, by nie dopuścić do osłabienia rodzinnych więzi. Problemy z domownikami zwiastuje zwłaszcza sen, w którym usiłujesz ugasić pożar trawiący dom. Czasem może on również oznaczać osobę w potrzebie, znajdującą się w twoim najbliższym otoczeniu.

Obserwowanie pożaru we śnie to zapowiedź trudnych chwil, z których jednak wyjdziesz obronną ręką. Dlatego nawet w obliczu trudności nie należy się poddawać, a z pewnością wszystko zakończy się pozytywnie.

Jeżeli we śnie ogień gaśnie samoistnie, prawdopodobnie czeka cię kryzys finansowy. Może on być spowodowany utratą majątku bądź pracy, a także niespodziewanymi wydatkami. Warto więc być wyjątkowo ostrożnym, a przy tym nie trwonić pieniędzy, aby jak najwięcej zostało na czarną godzinę.

Sen o pożarze samochodu to symbol przejściowych strat. Podobne znaczenie ma sen o straży pożarnej. Jednak w tym przypadku konieczna może być interwencja osób trzecich, które wyciągną cię z kłopotów i uchronią przed popełnieniem błędów. Czasem taki sen jest wskazówką, abyś powściągnął emocje, ponieważ uleganie im może się dla ciebie źle skończyć.

Pożar we śnie, podczas którego poza ogniem widać dużo dymu, często zwiastuje, że ktoś zepsuje ci dobre samopoczucie. Najlepiej nie tylko być bardziej ostrożnym, lecz także nie brać do serca niektórych zachowań czy słów ludzi. Bardzo często nie muszą one mieć bezpośredniego wpływu na twoją sytuację, zwykle odbijają się tylko na twoim myśleniu, a co za tym idzie – na emocjach.

Sen o pożarze jako głos podświadomości

Sen o pożarze bardzo często bywa symbolem wewnętrznych, podświadomych obaw. Niekiedy siedzą one tak głęboko w umyśle, że nie do końca zdajesz sobie z nich sprawę.

Zgliszcza po pożarze domu mogą na przykład świadczyć o lęku przed utratą majątku, a niekiedy również dobrych relacji międzyludzkich, w tym partnera. Warto zatem zastanowić się, czy rzeczywiście masz się czego obawiać, a następnie podjąć ewentualne kroki, by jak najszybciej naprawić tę sytuację.

Z kolei sen o pożarze lasu to według sennika zazwyczaj symbol wewnętrznych instynktów i przeczuć. Być może uważasz, że ktoś w twoim otoczeniu źle ci życzy lub nawet ci zagraża? Taki sen może również symbolizować uczucia, z których nie zdajesz sobie sprawy.

Sen o pożarze może mieć różne znaczenie, w zależności od towarzyszących mu motywów. Często jest głosem podświadomości. Nie należy go więc zupełnie ignorować. Warto raczej zastanowić się, czy może dać wskazówkę co do dalszego postępowania.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes