Horoskop

Miłośnicy piękna i koneserzy luksusu. Jakie są osoby spod znaku Byka?

Horoskop

Aktualizacja:
FRadu/Getty Images

Uparci, kochający piękno, mało elastyczni. Jakie cechy mają kobiety i mężczyźni spod znaku Byka oraz co ich czeka w najbliższym czasie? Szczegóły w przygotowanym specjalnie dla nas horoskopie astrolog Merkurji.

Nów księżyca w znaku Byka - siejemy marzenia

23 kwietnia na niebie dojdzie do Nowiu Księżyca w ziemskim, płodnym i żyznym znaku Byka. Posadzone dzisiaj i jutro rośliny, w tym szczególnie pestki dyni będą miały długotrwałą moc przyciągania do rodzinnego ogródka czy też przydomowej grządki szczęścia finansowego. Szczególnie dobrą energią, jeśli chodzi o przyciąganie pieniędzy, cieszą się warzywa dyniowate, ale każde nasionko wrzucane w glebę przy rosnącym po Nowiu w Byku Księżycu będzie procentować. Przed Bykami w najbliższym czasie wiele interesujących zmian, możliwość zakupu mieszkania, rozpoczęcia od dawna planowanego remontu oraz szczęście do innej pracy. Jakie są byki i czego możemy się po nich spodziewać?

Byk - siła uporu

Słońce znajduje się w znaku Byka, w którym będzie przebywać do 21 maja. Przedstawiciele tej fazy zodiaku rodzą się kiedy ziemia otwiera się na przyjmowanie nasion , widzimy pierwsze listki i kwiaty, a pszczoły zaczynają swoją pracę. Nic dziwnego, że astrologicznym żywiołem przypisanym Bykom jest ziemia, dająca im zdolność do twardego stania na nogach, konsekwencję i stałość w poglądach.

Jeśli ktoś ma w swoim otoczeniu jakiegoś Byka, doskonale wie, że niełatwo będzie go namówić na zmianę zdania czy też jakieś szalone eksperymenty. Byki cenią sobie jakość, która wynika z przewidywalności i stabilność w życiu codziennym. Jak niczego innego na świecie nie cierpią ryzyka i chaosu w działaniu.

Kiedy coś polubią, lub raz pójdą jakąś drogą, trzymają się jej bezrefleksyjnie. Według nich to taki sposób na zaoszczędzenie energii, aby niepotrzebnie nie wydawać jej na szukanie nowych rozwiązań.

Jakość którą reprezentują w zodiaku to żywioł ziemski w wydaniu stałym, co czyni ich nieco flegmatycznymi i mało elastycznymi osobnikami. Byki oczywiście traktują to jako zaletę i może rzeczywiście, swoją wytrwałą obroną upatrzonej pozycji potrafią zyskać wiele. Szczególnie po kilkunastu latach, kiedy wszyscy inni pretendenci do tego co Byk sobie upatrzył już dawno odpuścili, albo nie żyją. Generalnie osoby urodzone pod patronatem znaku Byka uchodzą w otoczeniu za miłych, spokojnych i zrównoważonych ludzi. Do czasu, kiedy ktoś nie nadepnie im na odcisk! Po przekroczeniu pewnej granicy tolerancji Byki wpadają w furię, stają się mściwi, pamiętliwi i przez lata potrafią prześladować kogoś, kto w ich mniemaniu zrobił im krzywdę.

Miłośnicy piękna i koneserzy luksusu

Osoby urodzone w tej fazie zodiakalnej są pod opieką Wenus, czyli starożytnej bogini miłości, dobrobytu i piękna. Wenus kocha luksusy i zachęca swoich podopiecznych do tego, aby dogadzali zmysłom. Dlatego Byczki potrafią dobrze zjeść i wypić, zatem zazwyczaj mają dość pokaźne kształty. Ciężko wytrwać im w różnego rodzaju dietach ponieważ uwielbiają wszelkie smakołyki i rarytasy. W życiu codziennym nie gardzą pięknymi przedmiotami, mają także słabość do markowych ubrań i drogich kosmetyków - pod warunkiem, że kupuje je im ktoś inny. Kto zdążył poznać lepiej jakiegoś Byczka zrozumiał, że pieniądze dają mu poczucie bezpieczeństwa i nie lubi się z nimi na długo rozstawać.

Kobieta spod znaku Byka

Jest to przepiękna, bardzo kobieca i na wskroś zmysłowa istota. Zazwyczaj ta Pani ma w sobie coś z klasycznego kanonu urody. Często ma pełne, miękkie kształty i harmonijną budowę ciała. Trzeba uważać, bo kiedy się uprze, nie ma takiej siły na świecie, która odwiodła by ją od upatrzonego obiektu uczuć. Nie szczędzi wysiłków i zaangażowania, ale główną jej bronią jest upór i cierpliwość. Z maniakalnym zacięciem wytrzyma wszystko, aż uzyska to, co sobie założyła. Panie Byki niestety są materialistkami, ale można powiedzieć, że w tym dobrym znaczeniu tego słowa. Ważny jest dla nich poziom życia oraz to, co sobą reprezentuje ewentualny narzeczony. Nie są to kobiety wiatrem podszyte i nie nakarmią się samą poezją. Lubią mieć konkrety w ręku. Pod każdym kątem.

Mężczyzna spod znaku Byka

Pan urodzony pod opieką Wenus to prawdziwy miłośnik piękna. Zarówno tego zaklętego w rzeźbach czy obrazach, jak również w kobiecym ciele. Jest to człowiek, który uwielbia towarzystwo piękniejszej połowy ludzkości i potrafi zakochać się platonicznie. Byk jest wrażliwy na krzywdę innych, nie lubi kiedy rozgrywają się przy nim dramaty czy awantury. Unika konfliktów i stara się nie mieszać w nieswoje sprawy. Lubi zysk i kiedy widzi go w perspektywie swojej pracy potrafi intensywnie się wysilić. Nie cierpi, kiedy ma pracować na próżno. Strata pieniędzy w nietrafionej inwestycji może sprawić, że nawet się rozchoruje. Uwielbia być chwalony i doceniany. Niestety kiedy ktoś inny zbiera laury, z Pana Byka wychodzi najgorsza jego część, jest zazdrosny i staje się podstępny. Długo będzie czekać na okazję, aby pogrążyć rywala. Nigdy nie odpuszcza i nie zapomina krzywd i jest pod tym względem groźniejszy nawet od Skorpiona.

Pozytywne cechy znaku Byka

umiłowanie piękna, wyczucie stylu, zdolności artystyczne, stałość uczuciowa, zgodność, umiejętność współpracy, harmonijność, oszczędność, odwaga w obronie własnych poglądów, ambicja materialna, lojalność, troska o bliskich

Negatywne cechy znaku Byka

upór, flegmatyczność, niechęć do zmian, skąpstwo, folgowanie zmysłom, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, lenistwo, zaborczość, zazdrość, chęć posiadania na wyłączność, brak elastyczności, pamiętliwość,

Byki w związkach

Jeśli Byk zdecyduje się ulokować gdzieś uczucia, z wielką niechęcią i trudem przyjdzie mu zmienić związek. Przedstawiciele tego znaku to tradycjonaliści, którzy nie ulegają chwilowym wpływom emocji. Więzi rodzinne i dom, do którego zawsze mogą wrócić, to dla nich bardzo ważne życiowe filary.

Nawet jeśli Byk musi się poświęcić i rezygnować z części swoich upodobań, aby utrzymać związek, zrobi to dla dobra rodziny. Dlatego mamy do czynienia z wieloma niedopasowanymi relacjami, które trwają wbrew wszystkiemu, ponieważ jedną z ich części jest stabilny i znoszący wszystko Byk.

Osoby urodzone w znaku Byka dobrze porozumiewają się z Pannami i Koziorożcami. Udaną relację stworzą z Rakiem i Rybami. Bardzo namiętny, magnetyczny, pełen pasji związek połączy Byki i Skorpiony, ale będzie w nim toczyć się zawzięta walka. Spór o dominację i różnice poglądów wystąpią pomiędzy Bykami a Lwami i Wodnikami. Dość poprawna relacja może mieć miejsce z Baranami, Bliźniętami i Wagami, pod warunkiem, że Byki będą tolerować ich pasje i wypuszczać na zewnątrz. Zbyt odmienne systemy życiowe mogą poróżnić Byki i Strzelce. Związek Byka z Bykiem może być przyjaźnią, miłością i biznesem do grobowej deski.

Idealne profesje dla Byków

szef kuchni, kosmetyczka, wizażystka, stylistka, fryzjerka, właścicielka butiku, właściciel galerii sztuki, bankier, księgowa, ekonomista, budowlaniec, architekt, właściciel restauracji, plantator, hodowca, inwestor, ubezpieczyciel, ajent, deweloper, doradca podatkowy

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości