Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Wsparcie płynie z całego świata: "Nasze myśli są z wami"

Autor:
Nastazja
Bloch
Dawid Kubacki o skokach narciarskich, Kamilu Stochu i kobietach, które skaczą
Dawid Kubacki o skokach narciarskich, Kamilu Stochu i kobietach, które skacząDzień Dobry TVN Online
wideo 2/7

Ostatnie dni są trudne dla Dawida Kubackiego i całej jego rodziny. Gdy małżonka skoczka trafiła do szpitala, sportowiec zrezygnował z udziału w końcowym etapie Pucharu Świata. Obecnie kobieta walczy o życie. Słowa otuchy dodają: prezydent Andrzej Duda, szef rządu Mateusz Morawiecki, Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa oraz rywale ze skoczni. 

Żona Dawida Kubackiego walczy o życie

Dawid Kubacki w niedzielę ogłosił, że nie weźmie udziału w finałowej odsłonie zmagań cyklu Raw Air. Skoczek narciarski na swoim profilu na Instagramie opublikował post, w którym wyjaśnił, dlaczego musiał wycofać się z zawodów. Okazało się, że jego ukochana żona Marta ma poważne problemy zdrowotne. Kobieta znalazła się w szpitalu, gdzie walczy o życie.

Wsparcie i otuchy dodali skoczkowi nie tylko fani i przyjaciele, ale także prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

- W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem - napisała głowa państwa.

- Najwięksi sportowcy są przede wszystkim ludźmi. Dziękuję Dawidowi Kubackiemu za wspaniały sezon i życzę wiele siły podczas walki o zdrowie najbliższych - dodał szef rządu.

Głos zabrała również Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardu (FIS). - Dawid, jesteśmy bardzo zasmuceni wiadomością dotyczącą Twojej żony Marty. Wszyscy patrzymy z uwielbieniem na Wasz niesamowity wysiłek i chęć odniesienia sukcesu. Rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu. Jako rodzina skoków narciarskich gorąco Was wspieramy i życzymy Marcie wszystkiego najlepszego. Mamy nadzieję, że Twoja prywatność będzie uszanowana i uprzejmie prosimy o to wszystkich fanów. Myślami jesteśmy z Tobą Dawid i Marta. Bądź silny - napisała na Twitterze światowa federacja. Trener polskiej kadry narodowej w skokach narciarskich Thomas Thurnbichler przyznał zaś na Twitterze: "Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze".

Rywale wspierają Dawida Kubackiego

Osoby, które na co dzień rywalizują z Dawidem na skoczni, wykazały się ogromną empatią i wsparciem. Zawodnicy trzymają kciuki za Kubackich.

- Wszystkiego dobrego Dawid dla Ciebie i Twojej rodziny. Wierzę, że wszystko się dobrze ułoży - napisał pod postem Polaka Niemiec Karl Geiger. "Nasze myśli są z Wami. Trzymajcie się" - dodał Austriak Stefan Kraft. Wiadomość o złym stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego poruszyła także norweskie media.

- Z ręką na sercu mogę tylko powiedzieć, że w naszym środowisku wszyscy jesteśmy zjednoczeni i przejęliśmy się tą sytuacją. Trzymamy się razem pomimo granic, narodowości i pomimo wszystkiego, dlatego teraz jesteśmy z Dawidem – powiedział szef norweskich skoków Clas Brede Brathen powiedział agencji NTB. Zwycięzca Pucharu Świata w punktacji generalnej i turnieju Raw Air Halvor Egner Granerud wyjaśnił swoje zaniepokojenie. - O tym, że Dawid wycofał się, dowiedziałem się 15 minut przed kwalifikacjami w niedzielę. Nic nie rozumiałem, jednak czułem, że dzieje się coś bardzo poważnego i są wyższe powody, aby opuścić tak szybko Norwegię. Dopiero jego wpis na Instagramie uświadomił mi powagę tej sytuacji. Mogę mieć tylko nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze - powiedział NTB.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Daniel Kopatsch/Stringer/GettyImages

Pozostałe wiadomości