"Ta piosenka zmieniła moje życie". Tymon Tymański gra "Republikę"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Tymon Tymański gra Republikę
Tymon Tymański gra Republikę
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Tymon Tymański to artysta wszechstronny. Jest wokalistą, kompozytorem, instrumentalistą oraz założycielem takich grup, jak "Miłość" czy "Kury". Obecnie artysta pracuje nad nowym projektem zatytułowanym "Republika".

Tymon Tymański o zespole "Republika"

Tymon Tymański pierwszy raz piosenkę zespołu Republika usłyszał, gdy miał 15 lat. Radio puściło wtedy kawałek "Kombinat". - Ta piosenka zmieniła moje życie. I stałem się [...] fanem - powiedział muzyk.

Zespół Republika to jedna z najważniejszych formacji muzycznych końca XX wieku na rodzimej scenie. Odważne sceny charyzmatycznego wokalisty Grzegorza Ciechowskiego w połączeniu z muzycznymi aranżacjami zespołu tworzy niezapomniane, ponadczasowe utwory.

Tymański przyznał, że śledził losy zespołu aż do jego rozpadu. - Kiedy Republika wróciła do grania po latach, zostałem zaproszony do składu "Nowe sytuacje", gdzie było bardzo fajnie towarzysko, świetnie się grało, zabrakło nam [...] takiej "kropki nad i" i zrobić płytę - stwierdził.

Tymon Tymański o pracy nad płytą

Muzyk postanowił sam nagrać płytę i zagrać Republikę po swojemu. - Najtrudniejsze w projekcie było to, żeby zrobić "Republikę" inaczej, ale żeby to był charakter "Republiki" i też charakter Tymona. I też, że to tak długo trwa, bo już siedzimy nad tym projektem chyba dwa lata i nie możemy go skończyć, ale niebawem, w marcu mam nadzieję będzie płyta - tłumaczył Marcin Gałązka, gitarzysta.

- Najistotniejsze było, żeby nadać nowy kolor muzyce Ciechowskiego, trzeba odchodzić od oryginału i nadawać nową formę, starym ikonicznym utworom - dodał Jacek Prościński, perkusista.

- Kapela była wyjątkowa, ale ja nie mam do końca dystansu, bo byłem fanem. Na płycie będą numery z pierwszej płyty "Nowe sytuacje", z drugiej płyty "Nieustanne tango", trochę z "Masakry". Parę numerów nieznanych - dodał Tymon Tymański.

Jak Republikę w nowej odsłonie odbiera publiczność? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Łukasz Zagórski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości