Gwiazdy

Podział obowiązków w domach gwiazd. "Wiem, że żona będzie po mnie poprawiać"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Podział obowiązków domowych w praktyce
Podział obowiązków domowych w praktyceDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Kto sprząta, a kto gotuje? Kto wynosi śmierci, a kto rozwiesza pranie? Podział obowiązków usprawnia codzienne życie i pozwala uniknąć kłótni. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy ktoś nie lubi wykonywać pewnych czynności i wymiguje się od pracy. Jak to wygląda w przypadku gwiazd? Czy Zygmunt Chajzer, Rafał Maślak i Antek Smykiewicz pomagają swoim żonom? A może je wyręczają? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Zajmowanie się domem - podział obowiązków

Prowadzenie domu to masa obowiązków, a bywa że i praca na pełen etat. Dlatego tak ważna jest współpraca członków rodziny. Rafał Maślak wyznał, że on i jego żona Kamila doskonale radzili sobie z podziałem zadań. Sytuacja zmieniła się, gdy zostali rodzicami.

- Absolutnie od razu zaznaczyłem, że pranie i prasowanie to nie jest moja działka. Gotuję, sprzątam. Teraz, kiedy pojawiły się dzieci, to trwają małe negocjacje. Ustaliliśmy, że musimy sporządzić listę, bo zachodzą już małe kłótnie. Przysiadaliśmy kilka razy do stołu. Myślę, że w tym tygodniu tę listę podpiszemy - powiedział Maślak. - Bilans musi się zgadzać, obowiązki muszą być obopólne - dodał.

Z kolei Antek Smykiewicz jest bardzo sprytnym panem domu. W wielu zadaniach pomagają mu specjalne, nowoczesne sprzęty.

- Staram się robić właściwie wszystko i wyręczać moją żonę. Usprawniać to nasze życie. Jak zobaczyłem zwykłe żelazko, to od razu kupiłem stację parową. Jak zobaczyłem, że ona musi wszystko odkłaczać po naszych czterech kotach, to kupiłem suszarkę do prania. Jak zobaczyłem, ile jest odkurzania w domu, to kupiłem robota do odkurzania - wyliczył wokalista.

Kto lepiej zajmuje się domem?

Zygmunt Chajzer i jego żona Dorota od dawna mają wypracowany kompromis dotyczący domowych obowiązków. Sprzeczają się tylko w jednej kwestii.

- Mamy dość prosty i tradycyjny podział zadań. To znaczy, że ja się zajmuję grubszymi sprawami. To są wszelkiego rodzaju naprawy, jak kran, uszczelka, prąd. Ogród to moje zadanie, przy czym ogródek przy domu jest polem konfliktu. Ja lubię przycinać gałązki, a moja żona nienawidzi. Ja bym tam zawsze coś przyciął, wyrównał, a Dorota twierdzi, że to wszystko ma być naturalne, więc przy ogródku trwają negocjacje - zdradził dziennikarz.

Chajzer przyznał, że w kwestii sprzątania zdaje się na żonę. Ma ku temu ważny powód.

- Ja po prostu nie chcę wchodzić jej w paradę, bo cokolwiek bym zrobił, odkurzył, wyprasował, to wiem, że żona będzie po mnie poprawiać. W związku z czym to nie ma sensu - stwierdził Zygmunt.

Rafał Maślak, Antek Smykiewicz i Zygmunt Chajzer w studiu Dzień Dobry TVN wzięli udział w specjalnym zadaniu. W dwie minuty musieli wyprasować koszulę. Który z nich najlepiej sobie poradził? Zobacz wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości