Początki kariery Lady Gagi. Jak wyglądały? Hit "Just Dance" miał trafić do znanego zespołu

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Biografia Lady Gagi
Biografia Lady GagiDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Lady Gaga jest jedną z najpopularniejszych artystek na świecie. Ma na swoim koncie miliony sprzedanych płyt i imponującą liczbę fanów. Jak wyglądały początki jej kariery? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Biografia Lady Gagi

Na rynku pojawiła się właśnie biografia Lady Gagi "Applause". Autorką książki jest Annie Zaleski - dziennikarka pisząca m.in. dla magazynów "Rolling Stone", "The Guardian" czy "Billboard". Czego dowiemy się o artystce czytając pozycję?

Lady Gaga, a właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta może pochwalić się naprawdę imponującym gronem fanów. - Ma 50 mln obserwatorów na Instagramie, 80 mln na Twitterze i 146 mln sprzedanych singli - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Stefanie wykazywała talent muzyczny już od najmłodszych lat. - Wychowała się w bardzo ciepłym domu, była szalenie kochanym dzieckiem. Od maleńkiego było widać, że ciągnie ją do muzyki. Jej rodzice szybko zorientowali się, że nauczyła się grać ze słuchu. Uznali, że trzeba ją zapisać na zajęcia muzyczne, których nie znosiła, bo wolała grać ze słuchu niż z nut - dodał reporter.

Początki kariery Lady Gagi

Artystka założyła swój pierwszy zespół już w liceum, występowała też w nowojorskich klubach. - Spotkała kobietę, która znała się z producentem Robem Fusarim. To on wymyślił ksywkę "Lady Gaga", ponieważ jej śpiew przypominał mu Freddiego Mercury'ego w piosence "Radio Gaga" - opowiadał Mateusz Hładki. - Ona powiedziała: "Gaga to zbyt szkolne, będzie Lady Gaga" - dodał.

Piosenkarka podpisała swój pierwszy kontrakt na płytę, lecz współpraca z wytwórnią nie spełniła jej oczekiwań. Rob Fusari pomógł artystce podpisać umowę z innym przedsiębiorstwem muzycznym, co pozwoliło jej tworzyć utwory dla znanych artystów.

- Kawałek "Just Dance" miał trafić do The Pussycat Dolls, ale ona stwierdziła, że sama go zaśpiewa. W ten sposób powstała płyta "The Fame" - podsumował reporter.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości