Piotr Rubik gorzko o współpracy z managerami. "Okazuje się, że straciłeś bardzo dużo pieniędzy

Piotr Rubik opowiedział o nieudanej współpracy z managerami
Piotr Rubik opowiedział o nieudanej współpracy z managerami
Źródło: MATEUSZ GROCHOCKI/EastNews
Show-biznes to nie jest łatwy kawałek chleba do zgryzienia. Boleśnie przekonał się o tym Piotr Rubik, który opowiedział o złych decyzjach biznesowych w rozmowie z Żurnalistą. Muzyk przyznał, że stracił miliony przez nieudane współprace z managerami. O jakiej kwocie mowa?

Piotr Rubik o stracie pieniędzy

Piotr Rubik rozwiał wyobrażenia publiczności na temat życia artysty - nie zawsze jest tak łatwo, jak mogłoby się to wydawać. Najtrudniejszą kwestią okazują się pieniądze. W rozmowie z Żurnalistą kompozytor otworzył się na temat finansów i jak przyznał, brak znajomości branży i zbytnie zaufanie były powodem pokaźnych strat.

Muzyka

DD_20220528_Markowska_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło

- Podpisałem złe umowy, ale też nie wiedziałem. Nie znałem realiów, dopiero się tego uczyłem. Nikt wtedy nie uczył show biznesu w szkole. Trzeba było się tego uczyć na własnej skórze. Ja nie zdawałem sobie sprawy z tego, że ktoś mówi, że mój koncert kosztuje tyle, a sprzedawał go dwa razy drożej, a mi o tym nie mówił i brał resztę do kieszeni. Zorientowałem się po roku, po dwóch, po kilku latach - mówił w wywiadzie Piotr Rubik.

Żurnalista zapytał muzyka, o ilu milionach mowa. Ten odpowiedział mu: - Nie wiem, z pięć, sześć.

Piotr Rubik gorzko o współpracy z managerami

Nie jest tajemnicą, że za kontrakty i finanse stoją managerowie. Kompozytor przyznał, że nie miał szczęścia do nawiązywania tego typu współprac.

- Widocznie tak miało być. Z deszczu pod rynnę, ale przynajmniej z tego deszczu się wyzwoliłem. Brak asertywności, czyli jak ktoś na ciebie wpłynie: "A podpisz to, a zrób to". I ty się zgadzasz, bo jesteś za mało asertywny i po czasie okazuje się, że straciłeś bardzo dużo pieniędzy przez to, że byłeś nieasertywny i naiwny - podsumował Rubik.

Muzyk dodał, że trudno jest o dobrego managera, a trudne doświadczenia przełożyły się na to, że dziś jest o wiele bardziej czujny przy nawiązywaniu nowej współpracy:

- Jest kilka takich osób, którzy są menadżerami jednej osoby przez wiele lat i są wspaniali (...) Jest też pełno oszołomów, którzy mówią: "A będę menadżerem. Wystawię fakturę i będę menadżerem". To nie na tym polega. To jest długofalowa praca z artystą (...) Niestety łatwo się naciąć. Mocno mnie to zmieniło, zacząłem więcej zarabiać i zawodowo jestem bardzo czujny - powiedział Piotr Rubik.

Zobacz też:

Autor: Maria Czarniecka

Źródło: Żurnalista

Źródło zdjęcia głównego: MATEUSZ GROCHOCKI/EastNews

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy