- Pod koniec maja 2025 Maria Niklińska wydała utwór "Warszawo", będący osobistą i metaforyczną opowieścią o kobiecie, pamięci i historii, z Warszawą jako symboliczną bohaterką.
- Nową piosenkę artystka wykonała na żywo w programie Dzień Dobry TVN.
Maria Niklińska śpiewa o Warszawie
Maria Niklińska jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie oraz nowojorskiej Circle in the Square Theatre School. Ma na koncie dwie autorskie płyty studyjne, nagrodę na festiwalu Rockstars w Katowicach za piosenkę "Na Północy", a także Brązowy Samowar zdobyty na Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze. Publiczności znana jest również z wielu ról teatralnych, filmowych i serialowych.
W maju 2025 roku wydała kolejny singiel "Warszawo", kótrego tytuł nawiązuje do legendarnego utworu "Warszawo ma" z filmu "Zakazane piosenki".
Jak sama przyznaje, to utwór napisany w metaforycznym stylu. Łączy osobistą refleksję z historycznymi odniesieniami do Warszawy, które jest zarówno tłem, jak i bohaterką tej historii. Personifikuje Warszawę, która w jej powieści jest kobietą.
Za produkcję muzyczną odpowiada Jakub Liszka – polski kompozytor i producent, który w tym roku został nominowany do Nagrody Grammy w kategorii Album Roku za pracę przy albumie Ushera "Coming Home". To nie pierwsza współpraca Marii Niklińskiej i Liszki. Wcześniej wspólnie stworzyli m.in. utwory z płyty "Make it".
Maria NIklińska na scenie Dzień Dobry TVN
Maria NIklińska zaprezentowała na scenie Dzień Dobry TVN utwór "Warszawo". Posłuchajcie tego wykonu.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na Player.pl.
Zobacz także:
- Jerzy Grunwald od pół wieku na scenie. "Muzyka, pasja, entuzjazm - to trzyma mnie przy życiu"
- Scena. Gawłowska i Grunwald pokonują zło
- Scena DDTVN: rock w stylu lat 80.
Autor: Nastazja Bloch