Magda Gessler wspomina zmarłą uczestniczkę "Kuchennych rewolucji": "To była góralka pełną gębą"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ponad 300 rewolucji Magdy Gessler
Ponad 300 rewolucji Magdy Gessler
Magda Gessler – najsłynniejsza rewolucjonistka
Magda Gessler – najsłynniejsza rewolucjonistka
Obrazy Magdy Gessler
Obrazy Magdy Gessler
Magdalena Gessler
Magdalena Gessler
Magda Gessler od serca dla WOŚP
Magda Gessler od serca dla WOŚP
Magda Gessler i jej ukochany pies
Magda Gessler i jej ukochany pies
Magda Gessler zdradza, jaką jest babcią
Magda Gessler zdradza, jaką jest babcią
18 lutego zmarła Renata Kowalczyk, właścicielka zakopiańskiej karczmy Obrochtówka i bohaterka jednego z odcinków 3. sezonu "Kuchennych rewolucji". Magda Gessler w poruszających słowach pożegnała uczestniczkę programu, którą ceniła za ogromną odwagę.

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler w poruszających słowach o zmarłej uczestniczce

Karczma Obrochtówka to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów zakopiańskich lokali, który w 2010 roku, z pomocą Magdy Gessler, przeszedł całkowitą przemianę. Właścicielką knajpy była Renata Kowalczyk, która wystąpiła w 3. sezonie "Kuchennych rewolucji" i zdobyła serce popularnej restauratorki.

- Pamiętam ją doskonale. Nie da się ukryć, że to była góralka pełną gębą. Z dużym uśmiechem, ogromną odwagą. Ta rewolucja była bardzo pyszna, bardzo widowiskowa, no i trwała - wspomniała w rozmowie z "Faktem" Magda Gessler.

Według gwiazdy TVN to właśnie w Obrochtówce odrodził się zapomniany niekiedy w Zakopanem kult baraniny. - Zrobiliśmy wtedy baranka z masła na wejście gości. (...) To tam jest jedna z najlepszych pieczeni baranich w Zakopanem. (...) No i wiadomo, że to była piękna restauracja, piękne miejsce. To jest jedna z najstarszych chałup góralskich, a takich miejsc z tradycjami w Zakopanem brak... Bardzo mi jej żal, bo to było 12 lat temu - zaznaczyła Gessler.

Gospodyni "Kuchennych rewolucji" w wywiadzie dla "Faktu" zwróciła się również do bliskich zmarłej Renaty Kowalczyk. - Współczucia i kondolencje dla rodziny. Po programie udało mi się u niej dwa razy jeszcze być. Jestem przekonana, że jej rodzina, w imię jej zaangażowania i pasji, będzie kontynuowała pracę mamy i babci - dodała.

Nie żyje bohaterka "Kuchennych rewolucji"

O śmierci Renaty Kowalczyk poinformowali 20 lutego pracownicy prowadzonej przez nią karczmy Obrochtówka. - Nasza kochana szefowa Renata odeszła nagle w dniu 18.02.2023 r. Nasze serca rozpadły się na kawałki, była dla nas ostoją spokoju, szefową, ale i mamą. Każdy, kto miał okazję poznać Renatę, wiedział, jakim cudownym i pogodnym człowiekiem była - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zuzanna Kowalczyk zapewniła, że razem z pracownikami będą kontynuować spuściznę mamy. - Zrobię wszystko, aby to miejsce było nadal takie, jakie je zostawiłaś - napisała na Facebooku córka Renaty Kowalczyk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości