Najświeższe newsy o królu Karolu III wprost z Londynu. "Teraz sprawa jest poważna"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Król Karol dziękuje za wyrazy wsparcia
Król Karol dziękuje za wyrazy wsparcia
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Stan zdrowia Karola III jest niepokojący. Brytyjski monarcha choruje na raka. Król pierwszy raz od czasu ogłoszenia publicznie diagnozy zabrał głos w sprawie i wydał oświadczenie. Więcej na ten temat opowiedziała Anna Senraka, która specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN przygotowała relację spod Pałacu Buckingham.

Stan zdrowia króla Karola III

Zaledwie 9 miesięcy po koronacji media na całym świecie obiegła wiadomość o pogorszeniu stanu zdrowia Karola III, a następnie o diagnozie - Jego Królewska Mość ma raka.

- Król wydał oświadczenie i podziękował za słowa wsparcia. To są bardzo ważne słowa, dlatego że w ten sposób Pałac pokazuje, że król ma się dobrze. Oczywiście cały czas pozostaje głową państwa i cały czas pełni swoje obowiązki, chociaż zostały one okrojone. Większość publicznych wystąpień przejmie William, następca tronu. Karol III będzie sprawdzał państwowe dokumenty, będzie spotykał się z premierem Rishim Sunakiem. Audiencje te będą się odbywać telefonicznie - przekazała Anna Senkara.

Król Karol III ma raka

Prowadząca Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak dziennikarze i mieszkańcy Wielkiej Brytanii dowiedzieli się o chorobie króla.

- Te kulisy są bardzo ciekawe i to, w jaki sposób Pałac informuje media. Otóż w poniedziałek około godziny 16:00 dowiedzieliśmy się, że będzie "major announcement", czyli bardzo ważne oświadczenie. Dano nam dosłownie dwie godziny, żeby ruszyć pod pałac. Wszyscy wiedzieli, że to będzie coś poważnego, ale nie wiedzieliśmy co. Wielu z nas przypomniała się sytuacja sprzed kilku lat, kiedy też tak pod pałac pędziliśmy. Wszyscy myśleli, że królowa nie żyje, a okazało się, że książę Filip przechodzi na emeryturę, tak że nie zawsze te wiadomości są złe. Teraz sprawa jest poważna, bo król Karol jest chory - wyjaśniła

Do Londynu przyleciał książę Harry, który od dłuższego czasu miesza w Stanach Zjednoczonych.

- Spotkał się z królem tu za rogiem, w Clarence House, a potem król i królowa pojechali do Pałacu Buckingham. Następnie helikopter wzniósł się za naszymi plecami i para królewska odleciała do Sandringham, gdzie król obecnie przebywa. Po prostu lepiej mu jest na wsi. Będzie wracał do Londynu tylko na leczenie. Natomiast nie wiadomo, w jakiej atmosferze przebiegało spotkanie z Harrym. Było to spotkanie spontaniczne, Harry leciał 11 godzin tylko po to, żeby przez 40 minut zobaczyć się z tatą. Taki zwykły ludzki gest i wydaje się, że też bardzo normalny, bo przecież jego tata jest chory. Zresztą Harry zawsze czule o tacie się wypowiadał - relacjonowała Ania.

Całą relację z Londynu można zobaczyć w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson/Getty Images, Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości