Gwiazdy

Zmarł zdobywca Oscara i nagrody Emmy. John Korty miał 85 lat

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet/Deadline
osoba, która trzyma płonącą świecę

John Korty - jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów i animatorów - nie żyje. Artysta odszedł w wieku 85 lat. Wiadomość o jego śmierci podała m.in. gazeta "Marin Independent Journal".

John Korty nie żyje

John Korty odszedł 9 marca 2022 roku, jednak informacja o jego śmierci trafiła do mediów dopiero teraz. Wiadomość o śmierci 85-letniego reżysera oraz animatora przekazał portal Deadline. Serwis powołał się na jeden z magazynów - "Marin Independent Journal".

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Laureat Oscara i nagrody Emmy zmarł w swoim domu w Point Reyes Station w Kalifornii. Przyczyna śmierci artysty nie została podana.

John Korty - kariera

John Korty przyszedł na świat 22 czerwca 1936 roku. Zadebiutował w 1966 roku dramatem "The Crazy-Quilt". W 1972 roku powołał do życia swoją pierwszą produkcję telewizyjną - dreszczowiec science fiction "The People". Dwa lata później stworzył jedno ze swoich najsłynniejszych dzieł - głośny dramat historyczny pod tytułem "Autobiografia panny Jane Pittman". Obraz otrzymał trzy statuetki Emmy. W 1977 roku Korty otrzymał Oscara za film dokumentalny "Who Are the DeBolts? and Where Did They Get Nineteen Kids?".

Ostatnimi filmami reżysera były dokumenty "Miracle in a Box: A Piano Reborn" z 2009 roku oraz "John Allair Digs In" z 2011 roku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet/Deadline

Źródło zdjęcia głównego: Natalia Boychenko EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości