Céline Dion kończy 55-lat. Historia jej życia to materiał na scenariusz filmowy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Co słychać w świecie gwiazd?
Co słychać w świecie gwiazd?Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Céline Dion to kanadyjska wokalistka i autorka tekstów oraz jedna z najpopularniejszych piosenkarek przełomu lat 90. i 2000. Choć trudno w to uwierzyć, gwiazda 30 marca skończyła 55 lat. O życiorysie gwiazdy opowiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Początki kariery Céline Dion

Céline Dion to artystka, która swoją karierę rozpoczęła już jako dziecko. Jej starszy brat miał wysłać demo jej głosu do René Angelila, który poznał się na talencie nastolatki i szybko stał się jej menadżerem, a później - mężem oraz miłością życia. Gwiazda pod okiem 26-lat starszego mentora rozwinęła skrzydła, by w latach 80. zachwycić publiczność podczas konkursu Eurowizji.

- Historia piękna i brutalna jednocześnie. 12 lat miała Céline, gdy jej mama odkryła, że ta dziewczyna potrafi śpiewać i naprawdę ma wielki talent. [...] Céline w 1988 roku wygrała konkurs Eurowizji, nie jako Kanadyjka, a reprezentując Szwajcarię [...]. 200 mln sprzedanych płyt, to jest niewiarygodne – zaczęła Sandra Hajduk-Popińska.

Céline Dion. Historia miłości

Céline Dion była już międzynarodową gwiazdą, gdy reżyser filmu "Titanic" zaproponował jej nagranie utworu przewodniego dla swojej produkcji. Choć wokalistka nie była przekonana do projektu, po czasie okazało się, że "My Heart Will Go On" stało się najbardziej rozpoznawalną piosenką w dorobku gwiazdy.

Przełom lat 90. I 2000 minął Céline na podróżowaniu w ramach międzynarodowych tras koncertowych, rezydencji w Las Vegas i wielkiej miłości do René Angelila. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci: René Charlesa, Eddy’iego oraz Nelsona. Szczęście w ich rodzinie przerwała choroba męża wokalistki, który zmarł 14 stycznia 2016 na raka gardła.

- Po jego śmierci u Céline działo się już tylko gorzej i trudno się z tym nie zgodzić. [...] Zachorowała na chorobę, która się nazywa zespołem sztywnego człowieka, to bardzo rzadka choroba. Objawia się problemami w ruchu, w śpiewaniu, bo mięśnie sztywnieją – tłumaczyła reporterka.

Dziś Celine Dion poddaje się rehabilitacji i walczy o powrót do dawnej sprawności. Nie kryje jednak, że strata ukochanego męża mocno nadwyrężyła jej zdrowie, dlatego nie wiadomo, czy będzie jeszcze występować.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Gotham / Contributor/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości