Gwiazdy

Kinezyk uczył mowy ciała aktorów "Behawiorysty". Pokazał nam, jak odczytuje informacje z gestów i mimiki

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Kinezyk pracował na planie "Behawiorysty"
Kinezyk pracował na planie "Behawiorysty"

W serialu "Behawiorysta" jednym z konsultantów był kinezyk, Wiesław Zyskowski. Szkolił on aktorów z mowy ciała, która w tej produkcji odgrywa kluczową rolę. Przed naszą kamerą pokazał, jak odczytuje informację na podstawie gestów, mimiki i ubioru.

Kinezyk na planie "Behawiorysty"

W serialu "Behawiorysta" mowa ciała ma bardzo duże znaczenie. To wszystko za sprawą dwóch głównych bohaterów, Gerarda Edlinga (Robert Więckiewicz) i Horsta Zeigera (Krystian Pesta). W rozmowie z dziendobry.tvn.pl Wiesław Zyskowski, były funkcjonariusz policji oraz specjalista od przesłuchań z wykorzystaniem metod FBI zdradził kulisy jego pracy na planie.

- Moja praca polegała na przeczytaniu scenariusza i wniesieniu poprawek od strony kinezycznej i też po części sytuacji prawnej. Szkoliłem trzech głównych aktorów: Roberta Więckiewicza, Krystiana Pestę i Anię Morozowską, a później brałem udział przy nagrywaniu niektórych scen, gdzie Łukasz (Palkowski, reżyser przyp. red.) mnie wołał i pytał, jak to powinno wyglądać - opowiadał Wiesław Zyskowski.

Jak dodał, studenci na kierunku psychologia śledcza, oglądając dwa pierwsze odcinki serialu, widzieli doskonale, gdzie zastosowano jego wskazówki.

- Robimy z człowieka żywy chodzący wariograf. Chcemy określić obserwując pani zachowanie i formę wypowiedzi, czy jest pani z nami szczera czy nieszczera udzielając odpowiedzi na dane pytanie. W szczególności na pytanie trudne lub zwane krytycznym - tłumaczył kinezyk.

Wiesław Zyskowski na podstawie uścisku dłoni, sposobu mówienia i ubrania zdradził, jakie zebrał informacje na temat reporterki dziendobry.tvn.pl.

Nauka

Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

"Behawiorysta" dostępny w Playerze

Ekranizację kolejnej książki Remigiusza Mroza można oglądać już na platformie Player.pl. "Behawiorysta" to niezwykle mroczny serial, pełen zagadek i zwrotów akcji. Były prokurator ściga brutalnego mordercę, który w trakcie transmisji na żywo zabija swoje ofiary. Nowe odcinki pojawiają się w każdy wtorek, dostępne są już dwa.

W produkcji wystąpiła cała plejada doskonałych aktorów: m.in.: Robert Więckiewicz, Krystian Pesta, Katarzyna Dąbrowska, Anna Mrozowska, Magdalena Czerwińska, Mirosław Haniszewski czy Rafał Zawierucha.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości