Zmarł Barrett Strong. To jego piosenki śpiewali The Beatles

Autor:
Oskar
Netkowski
Barrett Strong

Barret Strong odszedł w wieku 81 lat. Autor kultowego utworu "Money (That's What I Want)" pisał piosenki m.in. dla The Beatles i Stonesów. Informację o jego śmierci przekazał założyciel wytwórni, w której zaczynał.

Barrett Strong - kariera muzyczna

Barrett Strong przygodę z muzyką zaczął jako dziecko. Swój pierwszy utwór, który okazał się jego największym hitem, napisał w wieku 18 lat. Na fali spektakularnego sukcesu, szybko związał się z wytwórnią Berry'ego Gordy'ego - Motown Records, która wówczas funkcjonowała jeszcze pod nazwą Tamla Records.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 15. Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru 15. Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
wideo 2/16

Pierwszy singiel Barretta "Money (That's What I Want)" zachwyciły The Beatles, The Rolling Stones i Led Zeppelin. Kapele nagrały swoje wersje piosenki, podbijając rozgłośnie radiowe. Ale to nie wszystkie gwiazdy, z którymi współpracował Strong. Pisane przez niego utwory śpiewali także Marvin Gaye, Edwin Starr czy Paul Young.

Barret Strong nie żyje

Barrett Strong zapisał się na kartach historii muzyki jako legenda. Zmarł w wieku 81 lat. Smutne wieści przekazał Berry Gordy, założyciel Motown Records. W oświadczeniu przyznał, że wspominany wcześniej utwór "Money (That's What I Want)", był największym hitem jego wytwórni. Dzięki Barrettowi miał szansę jeszcze bardziej ją rozwinąć, nawiązując współpracę z kolejnymi dużymi nazwiskami.

- Z wielkim smutkiem przekazujemy informację o odejściu legendarnego muzyka. Piosenkarza i autora tekstów, Barretta Stronga. To głos stojący za pierwszym hitem Motown Records i kultowym utworem "Money (That's What I Want)" - czytamy.

Barrett Strong i wielki hit "Money (That's What I Want)"

Choć szef wytwórni nawet w dzień odejścia Barretta Stronga wspomniał o sukcesie jego przeboju, kulisy dotyczące gaży artysty mogą zaskakiwać. W wywiadzie dla New York Timesa z 2013 r. Strong przyznał, że nie otrzymał nigdy odpowiedniego wynagrodzenia za swój sukces. Wszystko przez brak odpowiednich zabezpieczeń praw autorskich.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Charlie Gillett Collection/Getty Images

Pozostałe wiadomości