Anna Wendzikowska o poszukiwaniu szczęścia. "Najważniejsze są te emocje, które są w środku"

Anna Wendzikowska

Anna Wendzikowska i Marta Gąska zorganizowały wspólny live na Instagramie i pokazały, jak umalować się ładnie i szybko. Przy okazji wykonywania makijażu dziennikarka opowiedziała o macierzyństwie i poszukiwaniu szczęścia.

Anna Wendzikowska o poszukiwaniu szczęścia

Anna Wendzikowska razem z makijażystką Martą Gąską zrobiły live, na którym pokazały nie tylko, jak wykonać szybki makijaż, który byłby idealną propozycją dla mam, mających dużo obowiązków zawodowych. Przy tej okazji panie rozmawiały między innymi o tym, co je uszczęśliwia. Dziennikarka opowiedziała o drodze, jaką pokonała.
- Największe spełnienie daje mi ta droga do siebie, na którą weszłam. Wydaje mi się, że to jest taki niekończący się proces, zawsze jest coś do zrobienia, kolejna rzecz, kolejny etap i kolejny problem do rozwiązania i pod każdym rozwiązaniem jest kolejny głębszy problem. Najważniejsze jest to, że jak już się wejdzie na tę drogę do siebie, to się uczysz jednej najważniejszej rzeczy. Ja zaczęłam prawie rok temu medytować i staram się, żeby to była godzina dziennie. Ta medytacja to jest taki moment, że łapiesz kontakt ze sobą. To była taka moja najważniejsza lekcja, że nigdzie na zewnątrz nie znajdę rozwiązania moich problemów, nic na zewnątrz nie jest w stanie mnie uszczęśliwić - wyznała dziennikarka.
Wendzikowska zachęca także inne kobiety do poszukiwania tej drogi. Jej zdaniem jest paradoksalnie łatwiej, bo wiele osób szuka, przygląda się swojemu życiu.
- To jest dla każdego indywidualna droga. Ja uważam, że to jest wielkie szczęście, że jesteśmy teraz w takim czasie, gdzie wszyscy szukają plus mamy Internet, który nam daje dostęp do wiedzy. Każdy, kto chce szukać tego sposobu, żeby mu się lepiej żyło ma taki dostęp do wszystkich źródeł. W związku z tym, z tych źródeł może sobie wybrać to, co z nim rezonuje, co jest dobre dla niego - tłumaczy.

Anna Wendzikowska o holistycznym podejściu

Anna Wendzikowska podkreśliła, że nie wystarczy dbać o urodę. Na piękno składa się kilka aspektów i należy zainteresować się każdym.
- Na dbanie o siebie składa się nasze ciało, nasz umysł i nasza dusza. Do tego trzeba podejść holistycznie. Picie wody, jedzenie fajnych rzeczy, ale też takich, które lubicie, jak zjecie tego hamburgera, to nie jedzcie z poczuciem wstydu czy winy, tylko z przyjemnością. Najważniejsze są te emocje, które są w środku. Trzeba się ruszać, trzeba uprawiać seks, trzeba ćwiczyć, suplementować się, używać dobrych kosmetyków. Nie ładować się stresem, hormonami stresu - radziła Wendzikowska.
Obie zgodziły się, że warto się lubić, wtedy otoczenie zupełnie inaczej nas odbiera.
Zobacz także:
Zobacz wideo: Ulubione aktorki Woody’ego Allena
Autor: Daria Pacańska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości