Anna Tatarska napisała wyjątkową książkę o kobietach. "Chodziło o bliskość, wspólnotę siostrzaną"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Kobiety, które żyją po swojemu
Kobiety, które żyją po swojemu Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Anna Tatarska doskonale radzi sobie z przeprowadzaniem zapadających w pamięć wywiadów, ale nie stroni też od innych wyzwań. Dziennikarka Dzień Dobry TVN napisała nieszablonową książkę o kobietach. Publikacja trafiła na księgarskie półki 8 marca. Czym zaskoczy czytelników?

Kobiecy punkt widzenia w książce Anny Tatarskiej

"Jak dziewczyna. Inspirujące historie kobiet, które żyją po swojemu" to książka, która przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym czytelnikom. Anna Tatarska napisała ją w oparciu o rozmowy z wyjątkowymi bohaterkami. Krzywdzące stereotypy, dojrzewanie i poszukiwanie życiowej drogi - to zaledwie kilka zagadnień, na które zwróciła uwagę debiutująca pisarka.

- W swojej pracy spotykam bardzo inspirujące kobiety, bardzo różne. Nie tylko aktorki, reżyserki (...). Chciałam zrobić coś, co by opowiadało o tym, co nas łączy, a nie o tym, co nas dzieli (...). Chodziło o bliskość, wspólnotę siostrzaną - wyjaśniła nasza reporterka.

Anna Tatarska o kobietach, które żyją po swojemu

W książce Anny Tatarskiej znalazło się miejsce na osobiste wyznania takich sław, jak Magda Mołek, Janina Bąk, Maja Heban, Agnieszka Smoczyńska-Konopka, Helena Norowicz, Katarzyna Wolińska, Martyna Kaczmarek, Sylwia Chutnik, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska i Ola Petrus. Autorka dołożyła wszelkich starań, by lektura zwracała uwagę na problemy współczesnych kobiet, a jednocześnie motywowała czytelnika do działania.

- Myślę, że jako kobiety na co dzień spotykamy się z wieloma trudnościami. Jesteśmy oceniane - troszkę bardziej niż faceci niestety. Zawsze znajdzie się grupa ludzi, która doskonale wie wszystko na twój temat, ma dziesięć pomysłów lepszych niż twoje (...). To jest ta dodatkowa warstwa, która definiuje nasze bohaterki, które funkcjonują w takiej podwójnej rzeczywistości. Są widzialne, a mimo tego fantastycznie sobie radzą z tym, żeby żyć po swojemu - podsumowała Anna Tatarska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości