Robert Kudelski we wspomnieniach nauczycielki z liceum: "Był takim kaowcem klasowym"

Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Monika Nasternak
Kutno – rodzinne miasto Roberta Kudelskiego
Kutno – rodzinne miasto Roberta Kudelskiego Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Robert Kudelski pochodzi z Kutna. Choć niegdyś uciekł z tego niewielkiego miasta na studia, teraz chętnie do niego wraca. Nam pokazał swoje liceum oraz dom kultury, w którym zrozumiał, że aktorstwo jest właśnie tym, czym chciałby się zajmować zawodowo.

Robert Kudelski - szkoła

Robert Kudelski urodził się w Zgierzu, ale młodość spędził w Kutnie. To właśnie tam chodził do I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen J.H. Dąbrowskiego. - Uczyłem się w klasie humanistycznej. (...) Nie paliłem, nie piłem, tylko grzecznie się uczyłem - powiedział.

W szkole nastoletni Robert występował w kabarecie "Pingwinek". - Był zauważalny zarówno on, jak i jego talent, dlatego że rozbawiał często całą klasę i nauczycieli, szczególnie wtedy, gdy klasa nie była przygotowana - stwierdziła była nauczycielka aktora Anna Wdowiak.

Robert Kudelski dbał o swoich kolegów, dlatego organizował dla nich oraz dla siebie bilety na najnowsze premiery i najlepsze spektakle w Warszawie i Łodzi. - Był takim kaowcem (w PRL instruktor kulturalno-oświatowy - przyp. red.) klasowym. (...) Sprawdził się w tej roli bardzo dobrze - powiedziała Anna Wdowiak.

Robert Kudelski - początki kariery

Robert Kudelski uczęszczał również do Domu Kultury w Kutnie i dzięki pracującym tam ludziom mógł się przekonać, że aktorstwo to jego przyszłość. Jedną z takich osób był Krzysztof Ryzlak, który do tej pory prowadzi m.in. grupę teatralną "Od jutra". - Wygrywaliśmy konkursy recytatorskie, Robert był laureatem na szczeblu międzywojewódzkim, jeździliśmy ze spektaklami na festiwale - powiedział. Aktor chętnie wraca do miasta, z którego pochodzi. - Tutaj pierwszą reżyserię zrobiłem - pochwalił się. Co jeszcze powiedział o Kutnie? O tym w materiale reporterki Dzień Dobry TVN Moniki Nasternak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki dostępne są na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości