Niebezpieczne warunki pogodowe. W których gminach odwołano zajęcia szkolne?

Zima w szkole
Labirynt ze śniegu i lodu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Za kilka dni pogoda w Polsce ulegnie radykalnej zmianie, w niektórych regionach już obserwuje się nagłe spadki temperatury. Pierwsze szkoły w kraju podjęły decyzje o odwołaniu lub skróceniu zajęć. Gdzie doszło do takich sytuacji?

Pogoda uniemożliwia naukę

Trudne warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia i gwałtowny śnieg. Coraz więcej placówek edukacyjnych decyduje się na zawieszenie zajęć szkolnych. Jak podaje TVN24, dotyczy to na razie dwóch szkół z gminy Skarszewy w woj. pomorskim. Zajęcia odwołała Szkoła Podstawowa im. Piotra Szturmowskiego w Pogódkach i Szkoła Podstawowa im. bł. s. Marty Wieckiej w Szczodrowie. Według informacji portalu Express Kaszubski odwołanie zajęć nastąpiło też w gminie Sierakowice w podstawówce w Lisich Jamach. Inna szkoła - w Gowidlinie skróciła swoje zajęcia dydaktyczne do zaledwie 20 minut, dlatego lekcje skończyły się po godzinie 12:25.

- Pogoda szaleje, jest u nas mega ślizgawica. PKP sparaliżowane. Szkoły zostały dziś zamknięte, bo autokary nie były dziś w stanie dowieźć uczniów do szkół. Pięć placówek (szkoły, żłobek i przedszkole) zostały zamknięte. To ponad tysiąc dzieci. Wszyscy czekamy na informacje co dalej, ale śnieg sypie, więc prawdopodobnie w piątek też placówki pozostaną zamknięte - powiedział w rozmowie z TVN24 Dawid Litwin.

Gdzie odwołano jeszcze lekcje?

Podobnie sytuacja wygląda na Warmii i Mazurach. Atak zimy nie oszczędził tamtejszych szkół - dojazd do wielu placówek jest utrudniony przez gołoledź, zwłaszcza w powiecie nidzickim. Jak podaje TVN24, zajęcia odwołano m.in. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy i Zespole Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie. - Mamy na uwadze bezpieczeństwo naszej młodzieży. Cały czas pada marznący deszcz i na drogach pojawia się gołoledź. Pracują piaskarki, ale nie jesteśmy w stanie tego zwalczyć. Sytuacja jest naprawdę bardzo trudna - powiedział starosta nidzicki Marcin Paliński

Więcej na ten temat na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Johner Images/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?