Przekaż 1,5% podatku dla Fundacji TVN. Anita Werner: "Nic nas to nie kosztuje"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Oskar Netkowski
Źródło:
Fundacja TVN
Anita Werner o tym, dlaczego warto przekazać 1,5% podatku Fundacji TVN
Anita Werner o tym, dlaczego warto przekazać 1,5% podatku Fundacji TVNDzień Dobry TVN Online
wideo 2/11

Anita Werner wspiera akcję "Zdrowie w głowie". W rozmowie z Oskarem Netkowskim, reporterem Dzień Dobry TVN Online opowiedziała, jaki jest cel projektu oraz dlaczego warto przekazać 1,5% podatku Fundacji TVN. - Robi fantastyczne rzeczy dla dzieci w kryzysie - podkreśliła dziennikarka "Faktów".

Anita Werner zachęca do przekazania 1,5% podatku Fundacji TVN

Fundacja TVN realizuje społeczny projekt "Zdrowie w głowie", którego celem jest stworzenie gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach na terenie całej Polski. Będą to miejsca przeznaczone do spotkań psychologów, terapeutów i lekarzy-psychiatrów z pacjentami i ich rodzinami. Dziennikarka w rozmowie z Oskarem Netkowskim opowiedziała, dlaczego warto przekazać 1,5% podatku na tę szlachetną inicjatywę.

- Dlatego że nic nas to nie kosztuje. Dlatego że pomagamy. Dlatego że Fundacja TVN robi fantastyczne rzeczy i za każdym razem o tej porze roku chętnie się przyłączam do tej akcji. Budujemy gabinety psychologiczno-psychiatryczne w całej Polsce przy szpitalach dla dzieci i dorosłych, czyli Fundacja TVN bierze się w dalszym ciągu za psychiatrię w Polsce i bardzo jej pomaga. To jest akcja, w której warto wziąć udział - przekonywała Anita Werner.

Jak dodała, problem zdrowia psychicznego po pandemii się powiększył. - Wiele dzieciaków, młodych ludzi nie mogło się odnaleźć albo ciężko się odnalazło. W tej chwili potrzebują na pewno też z tego powodu pomocy. Cieszę się, że ta pomoc jest, że Fundacja TVN robi tak fantastyczne rzeczy, bo przypomnę, że cały czas trwa budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie, a te gabinety w całej Polsce psychologiczno-psychiatryczne, które Fundacja TVN w tej chwili chce powołać do życia to kolejny fantastyczny pomysł, który realnie pomoże tym, którzy tej pomocy potrzebują - zadeklarowała dziennikarka.

Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji TVN?

Aby przekazać 1,5% podatku Fundacji TVN, w zeznaniu podatkowym PIT‑28, PIT‑36, PIT‑36L, PIT‑37, PIT‑38 lub PIT‑39 wpisz w odpowiednich rubrykach:

  • w rubryce "numer KRS" wpisz: 00000 14124,
  • w rubryce "Cel szczegółowy 1,5%" wpisz: Projekt "Zdrowie w głowie".

Ponadto możesz wypełnić PIT online lub pobrać program do wypełniania PIT, a także przejść do platformy Twój e‑PIT Ministerstwa Finansów. Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, również możesz przekazać 1,5% swojego podatku dla OPP. Wystarczy złożyć PIT-OP, czyli oświadczenia o przekazaniu 1,5% podatku wykazanego przez ZUS w PIT-40A. Należy w nim podać wyłącznie podstawowe dane dotyczące podatnika oraz dane Fundacji TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło: Fundacja TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości