Po uszy zakochane w uszakach. O dziewczynach, które ratują króliki

Dziewczyny zakochane w uszach... po uszy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Króliki to bez wątpienia jedne z najmilszych i najciekawszych domowych zwierzątek. Niestety, nie wszyscy opiekunowie są odpowiedzialni, stąd część tych sympatycznych futrzaków wymaga pomocy. O ile koty czy psy trafiają w takich przypadkach do schronisk czy przytulisk, gryzoniom pomagają zazwyczaj wyspecjalizowane fundacje i stowarzyszenia. Do jednej z nich wybraliśmy się z kamerą Dzień Dobry TVN.

Na pomoc królikom

Wspieranie bezdomnych królików to wyzwanie, ale także ogromnie satysfakcjonujące doświadczenie dla wszystkich zaangażowanych. Poprzez wspólną pracę organizacji ratunkowych, wolontariuszy i świadomej społeczności możliwe jest zapewnienie bezdomnym królikom lepszego życia i szansy na szczęśliwe, zdrowe istnienie w kochających domach. Wszystkie te działania razem tworzą wszechstronną strategię ratowania i pomocy bezdomnym królikom, zmieniając losy wielu zwierząt na lepsze.

Jak zaczęła się działalność fundacji założonej przez Magdę i Olę? - Wiemy, że to są tysiące zwierząt, na pewno 2- 3 tysiące królików przez nasze ręce się przewinęło - powiedziała Magda z Fundacji Azyl dla królików w Toruniu.

Skąd pomysł na pomoc właśnie tym zwierzakom? - Od małego miałyśmy kontakt z królikami. Kiedy się spotkałyśmy, doszłyśmy do wniosku, że możemy zrobić coś więcej - zdradziła Ola. - Były to zwierzęta bardzo popularne, ale w temacie bezdomności tych zwierząt bardzo zaniedbane - dodała.

Azyl dla królików: początki fundacji

Obecnie azyl tworzy około 40. wolontariuszy - ludzi, ale w fundacji na co dzień działają dwa psy: Misia i Miki, które dołączyły do króliczej drużyny. - Misię znaleźliśmy na drodze. Wracaliśmy z plaży i ona tam była - wspominała Ola. - Kiedy zdjęliśmy ją z szosy i odłożyliśmy na pobocze, mój mąż krzyknął, że tam jest królik. Obok ktoś wypuścił jeszcze gryzonia - opowiadała.

- Ta przyjaźń międzygatunkowa ułatwia też adopcje - podkreśliła Magda. - Ludzie często obawiają się adopcji, bo mają w domu psa czy kota. U nas nie ma tego problemu - zaznaczyła.

Więcej na temat działalności fundacji dowiesz się z naszego materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

Reporter: Agata Zjawińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości