Zwierzęta

"Spodziewam się psa, oddam dzieci w dobre ręce"

Zwierzęta

Rut Kurkiewicz-Grocholska umieściła w sieci post, w którym stwierdziła, że chce oddać dzieci, ponieważ zamierza przyjąć pod swój dach czwartego psa. Wpis był prowokacją. Dlaczego Rut tak napisała? Zobaczcie, jakie psy są idealne dla dzieci.

Rut Kurkiewicz-Grocholska, która prowadzi dom tymczasowy dla psów umieściła w sieci taki oto wpis:

Kochani, wielka prośba. Ponieważ spodziewamy się z mężem czwartego psa, jesteśmy zmuszeni oddać nasze dwie dziewczynki. Po prostu nie będzie dla nich już ani czasu ani miejsca, a chcemy się zachować odpowiedzialnie i zapewnić im wszystko co najlepsze Kilka słów o nich: Obie dziewczynki są jeszcze młode, mają 11 i 4 lata, dość sympatyczne, dobrze żyją z psami i kotami, ale nie jest to warunek konieczny. Lubią się bawić i oglądać Krainę Lodu. Fajnie, jak się im poświęci czas i zrobi pokoiki, ale mogą też spać na zewnątrz. Niestety nie są nauczone czystości, ale dla kogoś kto zapewni im więcej uwagi, na pewno z nimi to wypracuje. Kochani pomóżcie, i pamiętajcie – Tylko w dobre ręce.

Po jakimś czasie Rut wyjaśniła swoim znajomym, że prowokacyjny post powstał, kiedy natknęła się w internecie na ogłoszenie, w którym ktoś napisał, że musi pozbyć się psa z powodu narodzin dziecka.

Kochani, moja tania prowokacja spowodowana była dzisiejszym ogłoszeniem w sprawie psa. Na zdjęciu śliczny piesek na zielonej trawce. Państwo spodziewają się „dzidziusia”, więc już na zaś, postanowili oddać pieska, który żył z nimi przez x lat. Prewencyjnie. Pieska bardzo zachwalają, no ale niestety nie może on zostać, bo dzidziuś. Takich ogłoszeń czytam setki. I dziś mi się trochę ulało. Ps. Nie oddaję dzieci, ale faktycznie czekam na czwartego psa. Będą musieli się jakoś pomieścić.

Rut przyznaje, że ogłoszenia o oddaniu psa z powodu narodzin dziecka bardzo ją irytują. Uważa, że nie można od razu zakładać, iż nie da się pogodzić wychowania dziecka z dbaniem o zwierzaka. Oczywiście słyszy czasami historie o pogryzieniach w domu, ale twierdzi, że dochodzi do nich, ponieważ właściciele nie potrafią odczytywać potrzeb czworonoga.

Jeśli zaspokoimy podstawowe potrzeby psa, to jest zdrowy psychicznie. A jeśli jest zdrowy psychicznie, nie ugryzie dziecka.

- uważa Rut.

Tymczasem pies dla dziecka może być zarówno dobrym kompanem, jak i doskonałym nauczycielem wrażliwości. Poprzez przebywanie ze zwierzętami najmłodsi uczą się odpowiedzialności oraz kształtują w sobie postawy opiekuńcze. To niezwykle ważne elementy rozwoju małego człowieka. Decyzję o przygarnięciu czworonoga trzeba jednak dobrze przemyśleć, zwłaszcza że nie istnieje jedna, najlepsza rasa psa dla dziecka.

Więcej:

Idealny pies dla dziecka, czyli jaki?

Jaki pies dla dzieci będzie najlepszy? Wybierając czworonoga, warto zwrócić uwagę na jego charakter. Psy przyjazne dla dzieci powinny odznaczać się serdecznym podejściem i dużą cierpliwością . Zminimalizuje to ryzyko agresywnych zachowań. Psy idealne dla dzieci powinny być też towarzyskie i chętne do zabawy. Oprócz tego warto, aby były oddane i opiekuńcze, a także lojalne i opanowane.

Co do wielkości pupila, niezwykle popularne są małe rasy psów dla dzieci . Będą one odpowiednie zwłaszcza dla najmłodszych. Tak naprawdę również duże psy dla dzieci mogą okazać się dobrym wyborem. Wszystko zależy od właściwego wychowania zwierzęcia.

Labradory – łagodne psy dla dzieci

Wiele osób twierdzi, że labradory to najlepsze psy dla dzieci. Nie jest tak bez przyczyny. Czworonogi tej rasy są niezwykle łagodne i opanowane, lubią towarzystwo dzieci i chętnie się z nimi bawią. Cierpliwie też znoszą wszelkiego rodzaju pieszczoty i spokojnie poddają się natarczywemu głaskaniu. Jeśli się nim znudzą, nie reagują agresywnie tylko po prostu odchodzą na bok. Należy jednak pamiętać, że jest to rasa dużych psów dla dzieci , które potrzebują sporej ilości ruchu i uwagi.

Zobacz także: Psie sztuczki – jak wyszkolić czworonoga?

Rasa Golden Retriver – przyjazne psy dla dzieci

Golden retrievery to kolejne psy łagodne dla dzieci. Są niezwykle wesołe i chętnie bawią się zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Szybko się uczą i dobrze adaptują się do nowych warunków. W ich towarzystwie najmłodsi są nie tylko bezpieczni, ale również miło spędzają czas. Rasa ta jest także bardzo inteligentna, co sprawia, że są to idealne psy dla dzieci właściwie w każdym wieku.

Border Collie – inteligentne psy dobre dla dzieci

Border collie będzie odpowiednim psem dla starszych dzieci. Jest niezwykle żywiołowy i uwielbia się bawić. Odznacza się też dużą inteligencją i bardzo szybko się uczy, do tego ma przyjazne usposobienie i lubi towarzystwo ludzi. Ze względu na swoją energiczną naturę potrzebuje dużo ruchu.

Bokser – pies stróżujący i dla dzieci

Wśród psów rasowych dla dzieci na szczególną uwagę zasługuje bokser. Z pozoru wygląda groźnie, jednak tak naprawdę jest niezwykle przyjazny, zwłaszcza w stosunku do najmłodszych. Cechuje go wesołe usposobienie i duża chęć do zabawy. Pies tej rasy lubi towarzystwo ludzi i zdecydowanie nie służy mu samotność. Mimo iż jest łagodny, obcych traktuje bardzo nieufnie. Dzięki temu doskonale pełni rolę stróża.

Zobacz także: Jak wygląda emerytura psów policyjnych?

Basset hound – uparty towarzysz dziecka

Basset hound to pies niezwykle towarzyski. Nie lubi samotności, dlatego najlepiej czuje się w otoczeniu ludzi, zwłaszcza dzieci. Jest łagodny, cierpliwy i nie zachowuje się agresywnie. Poza tym jest też niezwykle lojalny i wierny. Niestety, bywa uparty, dlatego lepiej, aby dzieci chodziły z nim na spacery w towarzystwie dorosłych.

Beagle – łagodny i tolerancyjny pies

Przedstawiciele rasy beagle klasyfikowani są jako psy średniej wielkości dla dzieci. Zwierzęta te mają łagodny charakter i są niezwykle sympatyczne. Szybko wzbudzają zaufanie najmłodszych. Uwielbiają się bawić i potrzebują dużo ruchu. Trzeba odpowiednio je wychować, ponieważ potrafią czasem psocić.

Yorkshire Terrier – mały piesek dla dziecka

Yorkshire Terrier to przedstawiciel rasy małych psów dla dzieci. Yorki osiągają niewielkie rozmiary, jednak potrafią być dość głośne, dlatego należy odpowiednio je wychować. W stosunku do dzieci są przyjaźnie nastawione. Lubią się bawić i pozwalają nosić się na rękach. Są również łase na przytulanie i pieszczoty.

Zobacz także: Jak wychować psa obrońcę?

Bichon Frise – puchaty przyjaciel

Bichon frise to rasa psów przyjaznych dla dzieci. Zwierzak jest niewielki i ma miłą w dotyku sierść, która przypomina wełnę. Czworonóg szybko nawiązuje kontakt z maluchami, podchodzi do nich z czułością i wrażliwością. Nie jest agresywny i potrafi spędzić długie godziny na zabawie.

Cavalier King Charles spaniel – cichy i spokojny pupil

Ta rasa psów dla dzieci ceniona jest ze względu na ciche usposobienie. Jej przedstawiciele są ogromnymi pieszczochami. Wobec dzieci wykazują się łagodnością i czułością. Szybko przywiązują się do domowników i chętnie się z nimi bawią.

Owczarek szkocki Collie – cierpliwy i przywiązany kompan

Owczarek Collie należy do rasy dużych psów dla dzieci. Ma długą, charakterystyczną sierść, którą najmłodsi wręcz uwielbiają głaskać. Pupil ze spokojem poddaje się tym pieszczotom. To niezwykle wyrozumiały i łagodny pies. Ponadto chętnie uczy się sztuczek i jest bardzo oddany wszystkim domownikom.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości