Dom

"Co z tego wyrośnie?" Łukasz Skop radzi jak pielęgnować jesienne kwiaty

Dom

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Łukasz Kowalski
Ukwiecona jesień

Jesienią kwitnie wiele kwiatów, ale to też czas przesadzania okazów, które nie przyjęły się wiosną. Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie" opowiedział, jak pielęgnować rośliny o tej porze roku.

Jesienne kwiaty - pielęgnacja

Łukasz Skop podkreślił, że jesień to jego ulubiona pora roku. - Powietrze pachnie teraz słodko od opadających liści drzew i wciąż jest szalenie kolorowo - zauważył. W październiku kwitną jednoroczne kosmosy, mają mnóstwo małych pączków. Niestety, jak podkreślił ogrodnik, nie wszystkie się otworzą, ale te, które wypuszczą kwiaty, pachną piernikiem. Kwitną także jesienne dalie, kanny i astry. Wszystkie są niezwykle kolorowe i wyraziste, zdobią ogrody i niewielkie przydomowe ogródki. Jednak jesień to także czas, w którym można przesadzić to, co nie przyjęło się wiosną.

Przesadzanie kwiatów jesienią

Jesień to doskonały czas, żeby przesadzić kwiaty, których nie udało nam się posadzić w dobrym miejscu wiosną. Łukasz Skop także miał taki przypadek i postanowił to naprawić. W jednym miejscu od wielu lat rosną piwonie i początkowo nie było z nimi problemu, bo miały dostęp do słońca. Jednak później rozrosła się kalina, która je zacieniła.

Teraz Łukasz Skop znalazł dla nich miejsce przy chodniku, naprzeciwko szklarni. Piwonie będą dodatkową ozdobą niezbyt atrakcyjnego betonowego przejścia.

- Pomyślałem, że do tych bordowych pięknych liści będą pasowały anemony, czyli jesienne zawilce. Dzięki nim rabata będzie wyglądała ładnie na powitanie lata, no i na pożegnanie lata - wyjaśnił.

Jesienią warto także zadbać o kompozycje doniczkowe. Tym razem Łukasz Skop wykorzystał solidne i duże donice. Postanowił posadzić rośliny, które będą odporne na mrozy i wytrzymają przez całą jesień i zimę. Wybrał dzierżany, czyli jesienne stokrotki, które kwitną przez kilka tygodni. Można użyć także jeżanów czy rutbeki.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości