Dom

Eleganckie lustro w domu. Jak wykonać je za niewielkie pieniądze?

Dom

Autor:
Milena
Jaworska
HGTV: Jak zrobić eleganckie lustro?

Samodzielnie wykonanie lustra pozwala na wszelką dowolność. Możemy stworzyć takie, o jakim marzymy za niewielkie pieniądze. Architekt Iwona Durka pokazała własny pomysł na tę ozdobę w "Pomysłowych projektach" - sprawdźcie, jak wygląda jej lustro.

Lustro DIY - korzyści

Wykonanie lustra we własnym zakresie przynosi wiele pozytywnych rzeczy: pozwala na kreatywność, zrealizowanie unikalnego, indywidualnego projektu - nawet tego najbardziej niekonwencjonalnego, a także jest oszczędnością gotówki oraz gwarancją zadowolenia z ozdoby. Dzięki samodzielnej pracy możemy dopasować projekt do własnych potrzeb, stylu w jakim utrzymane jest wnętrze naszego domu, własnych upodobań - dla wielu osób są to wyjątkowo ważne sprawy.

"Pomysłowe projekty" - jak wykonać eleganckie lustro?

Architekt Iwona Durka w programie HGTV "Pomysłowe projekty" pomaga różnym ludziom zmieniać wnętrza swoich mieszkań, gdy są w tzn. "wnętrzarskich tarapatach". Specjalistka udowadnia, że do stworzenia niepowtarzalnego pomieszczenia nie potrzeba zasobnego portfela, a jedynie ciekawego pomysłu, chwili wolnego czasu i chęci do pracy. W ostatnim odcinku projektantka pokazała, jak w łatwy sposób przygotować jedyne w swoim rodzaju, autorskie lustro do sypialni.

- Potrzebujemy lustra z haczykami, płyty MDF z wyciętymi otworami na haczyki oraz zostawionym miejscem na ramę lustra. Mozaikę będę przyklejała do płyty MDF, która jest brązowa, a wybrany przeze mnie wzór jest srebrny. Dlatego wcześniej pomaluję ją (płytę - przyp. red.) srebrną farbą w sprayu - powiedziała w programie Iwona Durka. - Do wyschniętej płyty należy przykleić lustro za pomocą kleju montażowego. (...) Porozcinałam mozaikę na pojedyncze elementy i z nich wzór na ramie.

Podczas programu architektka przygotowała lustro, które idealnie nada się do sypialni w stylu glamour.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: HGTV

Pozostałe wiadomości