Pogoda

Prognoza pogody na weekend. Jaki będzie początek października?

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl
vvvita/Getty ImagesPogoda na październik

Początek października zapowiada się ciepło - temperatura w niektórych rejonach kraju dochodzić będzie do 20 stopni Celsjusza. W weekend nie będzie brakować słonecznych chwil, a opadów deszczu można się spodziewać dopiero w poniedziałek. W niektórych miejscach może silniej wiać.

Pogoda w weekend, 2-3 października 2021 r.

Jak informuje IMGW na wschodzie, południu i częściowo w centrum Europy zaznacza się wpływ wyżów, nad pozostałym obszarem kontynentu dominuje rozległy niż znad północnego Atlantyku. Polska jest w zasięgu wyżu znad Rosji, tylko zachód znajduje się na skraju niżu znad północnego Atlantyku. Z południowego zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na sobotę, 2 października 2021 r.

W sobotę zachmurzenie małe lub umiarkowane, tylko okresami na wschodzie oraz początkowo w obszarach występowania mgieł duże. Na Podlasiu możliwe słabe opady deszczu. Rano lokalnie, szczególnie na południowym wschodzie, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 12°C, 14°C na północnym wschodzie oraz Podhalu, około 18°C w centrum do 20 st.C, 21 st.C na południu. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda na sobotę, 2 października 2021 r. w Warszawie

W sobotę w stolicy zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, tylko początkowo możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna około 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Pogoda na niedzielę, 3 października 2021 r.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym zachodzie okresami duże. Temperatura maksymalna od 14 st.C na północnym wschodzie, od 18 st.C do 20 st.C w centrum i nad morzem do 21 st.C miejscami na południu oraz zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-wschodni. Na obszarach podgórskich w Karpatach porywy wiatru do 55 km/h, na szczytach Sudetów do 70 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h.

Zobacz także:

Pogoda na weekend 2-3 października 2021 r. Zobacz wideo:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło: PAP, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: vvvita/Getty Images

Pozostałe wiadomości