Nieznany trik naszych babć. Kromka chleba pomoże wyczyścić plamę ze ściany. "Wchłonie tłuszcz"

Autor:
Berenika
Olesińska
Jak i czym wyczyścić ściany?
Jak i czym wyczyścić ściany?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jak i czym wyczyścić tłuste plamy, które pojawiają się na ścianach? Sylwia Majcher, dziennikarka i propagatorka idei zero waste, podzieliła się w Dzień Dobry TVN cennymi radami, które będą pomocne podczas robienia domowych porządków. Wystarczy sięgnąć po składniki dostępne w niemal każdej kuchni.

Plamy na ścianie - jak je usunąć?

Wyczyszczenie gładkiej ściany pokrytej farbą może być banalnie proste. Dzięki trikowi zaprezentowanemu w Dzień Dobry TVN przez Sylwię Majcher żaden brud - ani niefortunnie pozostawione plamy po jedzeniu, ani artystyczne dzieła niesfornych kilkulatków - nie zagości na powierzchni na długo. W zmywaniu zacieków najlepiej sprawdzą się naturalne środki do sprzątania, które można od ręki znaleźć w każdym domu.

- Soda oczyszczona wymieszana albo z ciepłą wodą, albo z płynem do mycia naczyń. Ale też najlepiej zrobić sobie domowy płyn do mycia naczyń, czyli płatki mydlane, ciepła woda i do tego ocet po to, żeby nie było tłuszczu niepotrzebnego i barwników - radzi promotorka stylu życia zero waste.

Sylwia Majcher instruuje, by w przygotowanym roztworze zamoczyć ściereczkę z naturalnych materiałów i delikatnie przetrzeć zabrudzony kawałek ściany. Następnie warto powtórzyć czynność wilgotną ścierką z samą wodą. Jak zaznacza ekspertka, na wyczyszczenie większej powierzchni trzeba będzie poświęcić sporo czasu.

Jak poradzić sobie z mocniejszymi plamami? Tego dowiesz się z naszego materiału wideo.

Czyszczenie tapety na ścianie - nietypowy sposób

Jeden z trików stosowanych przez nasze babcie na usunięcie tłustych plam z niezmywalnej tapety może szokować, ale jest niezwykle skuteczny. Mowa o użyciu kromki pieczywa.

- Do tapety zabrudzonej tłustymi plamami najlepiej użyć czerstwego pieczywa, bo ono nam najpierw pięknie wchłonie tłuszcz, (...) a potem wodą przecieramy albo octem. (...) Dobrze też zadziała mąka ziemniaczana. Również nam pochłonie te plamy - zauważa Sylwia Majcher.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości