Aranżacje wnętrz

W tych wnętrzach przez cały rok jest zielono: "W największym rozkwicie było ok. 300 kwiatów"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - zima na zielono
Dzień Dobry TVNOdpicowane mieszkanie - zima na zielono

Rośliny we wnętrzach mają wielką moc. Wprowadzają klimat lata, wspomnienie wakacji, ale też ocieplają przestrzeń i sprawiają, że staje się bardziej przytulna. By uzyskać taki efekt, można zdecydować się na kwiaty doniczkowe, motywy florystyczne w dodatkach czy na tapetach. Zobaczcie mieszkania, w których właściciele zastosowali takie rozwiązania.

Mieszkanie pełne roślin

Katarzyna Jaroszyńska w cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła właścicieli, którzy w swoich czterech kątach zdecydowali się postawić na zieleń i rośliny. Dziennikarka najpierw zawitała do Marcina Osińskiego. - Lubię kwiaty. Na początku nie było to w tak dużej skali. Natomiast jak pojawiły się trzy pierwsze doniczki, to po prostu poszedłem za ciosem. W największym rozkwicie było ok. 300 kwiatów - mówił właściciel mieszkania.

Jak zaznaczył, by zadbać o rośliny, potrzebuje 6 godzin w tygodniu. - Wszystkie kwiaty trzeba dokładnie przejrzeć, oczyścić, poodsuwać. Czasu jednak trochę to zajmuje. Plus samo podlewanie, na które idzie 70 litrów wody - wyjaśnił rozmówca Katarzyny Jaroszyńskiej.

W mieszkaniu Marcina, obok roślin, odnajdziemy też wzorzystą tapetę, ciemne ściany i sufit. - Stwierdziłem, że dodanie jakiegoś wzoru, który będzie mocniejszy (...) podbije zieleń. Lubię lustra, które dodają (...) przestrzeni, (...) elegancji. Do tego tkaniny, aksamit, które dają ciepło. Są miękkie i w połączeniu ze złotem wydało mi się spójne - tłumaczył właściciel lokum.

Sypialnia w stylu urban jungle

Z kolei w sypialni kolejnego rozmówcy - Krzysztofa Gaduli odnajdziemy tapetę z motywem kwiatowym. - To miała być sypialnia, do której wchodzę i jest inny świat. Jest troszkę ciemniej, mega przytulnie. Jest tapeta w rośliny. Zamówiłem neony z egzotycznymi elementami i wplatam w to też trochę styl orientalny - zaznaczył właściciel mieszkania.

Stół z roślinami

Natomiast Dorota Chmielewska zdecydowała się na kreatywne rozwiązanie w postaci stołu z roślinami posadzonymi pośrodku.

- Zimą sadzone są gwiazdy betlejemskie i małe choineczki. Wiosną - tak jak widać. Na lato przeważnie zakrywamy całość. Wtedy jest zupełnie gładki stół. Możemy rozłożyć obrus - podkreśliła właścicielka mieszkania.

A jak wygląda łazienka z motywem roślinnym Katarzyny Łapińskiej? Zobacz wszystkie rozwiązania w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości