Dom

Co będzie modne we wnętrzach w 2022 roku? "Wracamy do naturalnych tkanin, do ceramiki"

Dom

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Robert Stockinger
Najmodniejsze wnętrza w 2022 roku
Najmodniejsze wnętrza w 2022 rokuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Pandemiczna rzeczywistość przyzwyczaiła nas do spędzania większej ilości czasu w domowym zaciszu. W nadchodzących miesiącach wciąż będziemy przenosić wiele życiowych aktywności do własnych czterech kątów. Dlatego warto zadbać o to, by nasza przestrzeń była przytulna i komfortowa. W urządzaniu mieszkania niezwykle pomocna może okazać się znajomość aktualnych trendów. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym architektka wnętrz Aleksandra Ziarek.

Trendy w aranżacji wnętrz 2022

Minimalizm, stonowana kolorystyka i naturalne materiały to podstawowe kryteria, którymi będziemy kierować się w trakcie urządzania mieszkań w 2022 roku. Zdaniem ekspertki, nadchodzące miesiące upłyną nam pod znakiem trendów, które z całą pewnością spotkają się z uznaniem nawet najbardziej wymagających osób. Wśród nich wyróżniać się będzie wab-sabi, czyli wyjątkowa inspiracja, która przybyła do nas z Japonii, jak również styl ekologiczny, blisko związany z estetyką boho.

- Wracamy do naturalnych tkanin, do ceramiki - zauważyła Aleksandra Ziarek, jednocześnie podkreślając, że w 2022 roku myślą przewodnią w wystroju wnętrz będzie swoisty kult natury i rzeczy niedoskonałych.

Nieprzeciętne kształty i kolorystyka

W nadchodzących miesiącach kanty mebli i przedmiotów domowego użytku nie będą już narażać nas na przypadkowe kontuzje. Wszystko to za sprawą wyjątkowego trendu, który z powodzeniem można przemycić do mieszkania bez konieczności przeprowadzania kosztownego remontu.

- Wszędzie królują obłości, wszystkie kanty stają się obłe i delikatne - oceniła doświadczona architektka wnętrz. Dodała też, że wystarczy wymienić lustro w łazience, by cieszyć się bardzo stylowym dodatkiem.

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrz, w 2022 roku dominować będzie neutralna paleta barw, ale obok uniwersalnych brązów, beży i różnych odcieni bieli, pojawią się także bardziej odważne propozycje.

- W tym momencie mamy mocne kolory, ale one są delikatnie przygaszone, tak jakby troszeczkę za mgłą - podsumowała Aleksandra Ziarek, zachęcając do wykorzystania potencjału poszczególnych trendów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości