Dom

Jak powstają unikatowe ozdoby z drewna i żywicy? "To dość oryginalne połączenie"

Dom

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Niezwykłe meble z żywicy

Wiktoria Cieniewska z żywicy epoksydowej i drewna tworzy meble, dekoracje oraz przedmioty domowego użytku. Oryginalne projekty jej autorstwa inspirowane są pięknem morskich fal. W Dzień Dobry TVN artystka opowiedziała o swojej niezwykłej pasji.

Nietuzinkowe połączenie żywicy i drewna

Głównym motywem wyjątkowych prac Wiktorii Cieniewskiej są wzburzone fale. Artystka wykorzystuje drewno i żywicę epoksydową, by tworzyć niepowtarzalne meble i dodatki do domu.

- Myślę, że jest to dość oryginalne połączenie, takiego jeszcze w Polsce nie widziałam, poza dużymi stołami z głębokimi odlewami. Dodatkowo ten morski akcent jest czymś zupełnie innym - zauważyła autorka nietuzinkowych projektów. Podkreśliła też, że takie ozdoby mogą mieć działanie terapeutyczne, bowiem ich widok przywodzi na myśl letnią atmosferę, dzięki czemu koi i relaksuje nawet w pochmurne dni.

"Odpicowane mieszkanie"

Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi
Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Jak powstają ozdoby z żywicy i drewna?

W trakcie pracy Wiktoria Cieniewska nosi ochronne rękawiczki i maskę, wykorzystuje też specjalne narzędzia. To właśnie dzięki nim jest w stanie uzyskać oczekiwany efekt. Drewno, po które sięga, musi być suche i starannie wyszlifowane. Na tak przygotowanym materiale umieszcza się zabarwioną sproszkowanymi pigmentami żywicę, po czym formuje z niej fale za pomocą opalarki. Następnie używa się palnika, który pozwala wydobyć z żywicy komórki.

- Fale są za każdym razem inne - zapewniła Wiktoria Cieniewska, udowadniając tym samym, że każde dzieło pochodzące z jej pracowni wyróżnia się unikatowym charakterem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości