Jak dobrać krzesła do wnętrza? "Nie kupujmy wyłącznie po obejrzeniu obrazka w Internecie"

Autor:
Justyna
Piąsta
Jakie krzesła wybrać do jakiego wnętrza?
Jakie krzesła wybrać do jakiego wnętrza?Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

Krzesła, jako nieodłączny element wyposażenia wielu pomieszczeń, są nie tylko funkcjonalne, ale mogą też być piękną dekoracją. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wygodne siedziska? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz.

Krzesła dopasowane do przestrzeni

Meblując kuchnię, salon, jadalnię czy gabinet, powinniśmy dobrze przemyśleć, jakie krzesła w nich postawimy. W zależności od wnętrza, miejsce do siedzenia może się różnić stylem, ale też materiałem, z którego zostało wykonane.

- Przede wszystkim, jeśli kupujemy krzesła, musimy zastanowić się, do czego będziemy ich używać, czy będziemy na nich długo siedzieć, kto będzie na nich siedzieć i ile mamy miejsca. A taką podstawową moją radą, jeśli chodzi o zakup krzesła, to żeby pójść do sklepu i posiedzieć na nim. Nie kupujmy wyłącznie po obejrzeniu obrazka w Internecie - powiedziała Ewa Mierzejewska w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską.

Jakie krzesła są najwygodniejsze?

- Jeżeli chcemy je postawić w holu, żeby tylko usiąść i założyć buty, to może być jakiekolwiek. Ale jeżeli mamy siedzieć na nim długo, np. w jadalni, przy stole w kuchni, to ja osobiście wybieram tapicerowane. Do godziny jestem w stanie siedzieć na krześle, które nie ma miękkiego siedziska - podkreśliła ekspertka od urządzania wnętrz.

Jak dobrać krzesła do stołu?

Wysokość krzesła jest niezwykle istotna, jeśli będziemy na nim siedzieć przy stole lub biurku.

- Idziemy do sklepu meblowego, wybieramy sobie krzesło, siadamy i trochę się na nim mościmy. Najlepiej tak z 10 minut posiedzieć, a nie tylko usiąść i wstać. Między naszymi udami, a blatem stołu powinno być przynajmniej 30 cm. Jeżeli ustawiamy krzesła wokół stołu, to na jedno krzesło musimy przeznaczyć przynajmniej 60 cm, a z tyłu przy ścianie to minimum 70 cm - wskazała Mierzejewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Pozostałe wiadomości