Sport i fitness

Tenis stołowy to świetny sport dla całej rodziny. "Musi być przede wszystkim dobra zabawa"

Sport i fitness

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Łukasz Kowalski
(Od)wagi dzieciaki – tenis stołowy to radocha
(Od)wagi dzieciaki – tenis stołowy to radochaDzień Dobry TVN
wideo 2/13
Dzień Dobry TVN(Od)wagi dzieciaki – tenis stołowy to radocha

Tenis stołowy to przez wielu niedoceniany sport. Jednak trener Filip Szymański udowadnia, że ta dyscyplina to nie tylko odbijanie piłeczki, ale przede wszystkim świetna zabawa. W ramach cyklu Dzień Dobry TVN "(Od)wagi dzieciaki" opowiedział, jak zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej.

"(Od)wagi dzieciaki" - tenis stołowy

Filip Szymański jest trenerem tenisa stołowego. Na swoich zajęciach zapewnia uczniom solidną porcję ćwiczeń z dużą ilością poczucia humoru. - Musi być przede wszystkim dobra zabawa, musi być radość, uśmiech na ustach, a z drugiej strony musimy uczyć koncentracji, zwinności, koordynacji, ale też poprawnej techniki - powiedział trener.

- Jest to sport trochę niedoceniony, z tego względu, że masa ludzi grała w tenisa stołowego, uprawiała ten sport w szkole czy na świetlicy. Wydaje się, że stoimy na prostych nogach i odbijamy piłeczkę w lewo i prawo, natomiast absolutnie jest to sport wymagający koordynacji, zwinności, szybkości - podkreślił Filip Szymański.

Tenis stołowy - jak wygląda prawidłowa postawa?

W tenisie stołowym bardzo ważna jest prawidłowa postawa ciała. - Stoimy niziutko na nogach, ciężar ciała przeniesiony na przednią część stopy, wtedy najszybciej się poruszamy i szybko reagujemy. Pochylona pozycja, ręka wysoko, łokieć nie za blisko ciała, trochę wysunięty - wyjaśnił trener.

Filip Szymański nie ma wątpliwości, że tenis stołowy to dyscyplina, którą właściwie każdy może uprawiać - zarówno dzieci, jak i dorośli. To będzie doskonała forma wspólnego spędzania czasu. - Wystarczy na stole stole kuchennym położyć dwie książki, dwie rakietki, piłeczka i już możemy rozgrywać rodzinny turniej - dodał ekspert.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości