Sport i fitness

Niesłysząca kolarka odnosi sukcesy. "Niczego się nigdy nie bała"

Sport i fitness

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Radosław Męczykalski
Usłyszeć dźwięk zwycięstwa
Usłyszeć dźwięk zwycięstwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Małgorzata Krawczyk to najlepsza polska kolarka wśród osób niesłyszących. Jest liderką kadry, a w tym roku zdobyła trzy medale na Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących. Jej siłą jest wszechstronność, bo każdy krążek jest z innej konkurencji. O swojej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Małgorzata Krawczyk - kolarka

Małgorzata Krawczyk urodziła się z głębokim niedosłuchem. Niepełnosprawność nie jest dla niej przeszkodą, by spełniać marzenia i realizować się w sporcie.

- Jeżdżę na rowerze MTB, szosowym i przełajowym. Trenuję sześć razy w tygodniu. Dwie albo trzy godziny. Wytrzymałość albo interwały - powiedziała zawodniczka.

Rodzina wspiera ją w osiąganiu wyznaczonych celów. - Gosia jest na pewno przebojowa. Sama się śmieje, że jest bardziej jak chłopak niż jak dziewczyna, więc niczego się nigdy nie bała. Wszystkie sporty jakie były możliwe, to próbowała - wspominała Kamila, siostra Gosi.

Niesłyszące siostry podbijają świat sportu

Małgorzata Krawczyk trenuje kolarstwo od czterech lat. Wcześniej przez rok uprawiała triathlon, a także pracowała w zakładzie protetycznym i w hotelu jako pokojówka, by odciążyć rodziców. Ostatecznie skupiła się na sporcie, czym zainspirowała swoją starszą siostrę Anitę, która również jest w kadrze Polski osób niesłyszących.

- Od zawsze chciałam być razem z siostrą. Jestem szczęśliwa, gdy mam ją obok. Nie umiem bez niej żyć. Przez to, że Gosia trenuje, to też mam motywację, aby osiągać lepsze wyniki. Kocham ją! - wyznała Anita. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości