Zdrowie

Lekarze podali minimalną liczbę wytrysków, która może uchronić przed rakiem prostaty

Zdrowie

Aktualizacja:
Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
poradnikzdrowie.pl
Mężczyzna u urologa

Mężczyźni wiodący udane życie seksualne mają o wiele większe szanse na zachowanie w zdrowiu prostaty. Do takich wniosków doszli autorzy badania opublikowanego na łamach czasopisma "Europejska urologia". Eksperci dowiedli, że regularne wytryski mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór gruczołu krokowego. Jaka liczba ejakulacji może uchronić przed chorobą?

Częste wytryski zmniejszają ryzyko raka prostaty?

Naukowcy postanowili sprawdzić, czy istnieje zależność pomiędzy aktywnością seksualną a rakiem prostaty. W tym celu przyjrzeli się życiu intymnemu 32 tys. mężczyzn. Wysnute przez nich wnioski opublikowano na łamach czasopisma naukowego "Europejska urologia".

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Odkryliśmy, że dorośli mężczyźni zgłaszający częstszą ejakulację mieli mniejsze prawdopodobieństwo późniejszego zdiagnozowania raka prostaty. To duże prospektywne badanie dostarcza najsilniejszych dowodów na korzystną rolę wytrysku w zapobieganiu rakowi prostaty - informują eksperci.

Jaka liczba wytrysków chroni przed rakiem prostaty?

Prostata jest częścią męskiego układu moczowo-płciowego. Znajduje się w miednicy mniejszej i odpowiada za produkcję wydzieliny, która jest nośnikiem plemników. Na problemy z funkcjonowaniem ważnego gruczołu najczęściej narzekają mężczyźni po 50. roku życia. Zdiagnozowanie choroby nowotworowej może stanowić następstwo dokuczliwych dolegliwości.

Badanie przeprowadzone na grupie 32 tys. ochotników pozwoliło ustalić, że ryzyko zachorowania na raka prostaty może zmniejszyć się aż o 33% na skutek częstej ejakulacji. Mężczyźni, którzy doprowadzali do wytrysku minimum 21 razy w miesiącu, razem ze spermą pozbywali się toksyn z organizmu, zyskując tym samym szansę na zachowanie zdrowia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Źródło zdjęcia głównego: AmnajKhetsamtip/Getty Images

Pozostałe wiadomości