zdrowie dzieci

  Co jeszcze chroni maluchy przed chorobą?

  Profilaktyczne badania USG są zalecane nie tylko dorosłym, ale również i dzieciom, nawet tym najmłodszym. Niekiedy podstawowy wywiad lekarski nie jest w stanie rozwiać wszystkich wątpliwości, by wydać właściwą diagnozę. Wówczas z pomocą może przyjść badanie ultrasonograficzne. Co należy o nim wiedzieć i jak się do niego przygotować?

  W powiecie lublińskim przeprowadzono pilotażowe badania, sprawdzające poziom stężenia glifosatu w moczu dzieci. Wyniki pokazały, że w większości przypadków dopuszczalna norma została przekroczona. To może powodować wiele chorób.

  Skolioza to boczne skrzywienie kręgosłupa przy którym występuje także rotacja i zgarbienie. Powstaje, gdy dziecko najszybciej rośnie, zwykle między 6. a 24. miesiącem życia, następnie między 5. a 8. oraz 11. a 14. rokiem życia. Jak w porę zauważyć zmiany?

  Problem z wrastającym paznokciem nie dotyka tylko dorosłych, ale także dzieci. Dotyczy nawet niemowląt. Za najczęstsze jego przyczyny u najmłodszych uznaje się niewłaściwe przycinanie paznokci, a także źle dobrane obuwie, urazy mechaniczne lub predyspozycje genetyczne. Ważne jest, aby zareagować na problem od razu. Nieleczony wrastający paznokieć może doprowadzić do rozwoju infekcji czy nawet konieczności interwencji chirurgicznej.

  W ostatnich miesiącach coraz częściej mówi się o słabej kondycji dziecięcych szpitali psychiatrycznych w Polsce. Młodzi pacjenci muszą czekać na przyjęcie do placówki nawet dwa lata. W niektórych przypadkach po takim czasie może być już za późno.

  Tylko Jolancie Pieńkowskiej, w studiu Dzień Dobry TVN, Mistrz i Mistrzyni kominiarstwa opowiedzieli historię swojej wielkiej miłości. Jak kobiety radzą sobie na wysokościach? Czym muszą zasłużyć na czarny cylinder? Czy kiedykolwiek pojawił się u nich lęk wysokości?